FK Pardubice
U-13

Páté místo na Planeo Cupu

O víkendu jsme se v Blšanech zúčastnili finálového turnaje Planeo Cupu, po slušných výkonech a se skvělou fanouškovskou podporou v zádech jsme obsadili konečné páté místo.

Planeo Cup U13

Sestava: Fikejz Dominik, Dvořák Štěpán, Švec Dominik, Kozák Vojtěch, Bednář Marek, Sládek Tadeáš, Drábek Vojtěch, Novák Samuel, Kaplan Damián, Janko Tomáš, Krajíček Denis, Ježek Josef, Koláček Viktor, Tlučhoř Matěj, Bidlo Filip, Lachman Tomáš, Krčál Daniel, Mocanu Samuel

Zápasy (základní skupina): FK Pce - SK Hlučín 3:1 (2x Koláček Viktor, Krajíček Denis)

FK Pce - FK Ústí n/L 0:1

FK Pce - FK Táborsko 3:0 (2x Koláček Viktor, Mocanu Samuel)

FK Pce - FK Hodonín 0:0 /2:1 pk/ (rozhodující pk Kozák Vojtěch)

FK Pce - FK Jablonec 1:0 (Koláček Viktor)

Zápasy (zlatá skupina): FK Pce - SK Artis Brno 0:2

FK Pce - AC Sparta Praha 1:1 /4:3 pk/ (rozhodující pk Koláček Viktor)

FK Pce - SK Sigma Olomouc 0:0 /3:4 pk/

FK Pce - FC Baník Ostrava 0:1


Celkové pořadí: 1) AC Sparta Praha

2) SK Artis Brno

3) FC Baník Ostrava

4) SK Sigma Olomouc

5) FK Pardubice


Hodnocení turnaje:

Celkový formát turnaje je z našeho pohledu nešťastný, pokud se hraje 10+1 musí být hrací doba delší než 25 minut, bylo by potom ku prospěchu hry samotné ubrat počet týmů, zvýšit hrací čas anebo nechat formát 7+1. Ve formátu 10+1 se na vstřelený gól téměř nedá reagovat a pokud ještě padne v normální hrací době z nesmyslných pokutových kopů...je to těžké pro všechny zúčastněné. I když chápu, že role rozhodčích je v podobných turnajích zkrátka velmi náročná, teď už k hodnocení hry samotné.

První den jsme se seznamovali s velkým hřištěm a krátkou hrací dobou. Po otočeném utkání s Hlučínem se nám to samé nepovedlo v dalším utkání s velmi dobře a bojovně hrajícím Ústím nad Labem. Asi nejlepší sobotní výkon jsme podali s Táborskem, kdy jsme hráli naši hru, trpělivě a i jsme byli produktivní. Další dva zápasy zase byly hektické, nakonec se nám, myslím zaslouženě, podařilo postoupit do zlaté skupiny.

V neděli jsme začali proti velmi kvalitnímu soupeři z Brna, první polovina utkání byla lehce v naší režii ale soupeř měl opravdu vyspělé a kvalitní hráče. Potom přišel moment, na který se jde v dnešní době "bohužel" podívat na videu a tím bych asi hodnocení utkání uzavřel. Škoda pro kluky. Utkání se silnou Spartou bylo velkou zkouškou a obstáli jsme velmi dobře. Soupeř měl možná opticky více míč na kopačkách ale nebezpečnější šance jsme si vytvářeli my. Nakonec jsme se dostali do vedení, bohužel minutu před koncem soupeř vyrovnal po rohovém kopu a našem nedůrazu v našem pokutovém území. Na penalty jsme byli šťastnější. Sigma nás v dalším utkání lehce přehrávala a myslím, že zaslouženě nakonec na penalty zvítězila. Poslední utkání s Baníkem bylo už na morál, kluci k němu přistoupili skvěle, ale opět nám nebylo přáno...

Poděkování všem hráčům na turnaji, velké díky rodičům za vše a velké přání ať se dá Matěj (ale i další zranění hráči) co nejrychleji do pořádku.

Autor článku: FK Pardubice

Sdílet článek
×