FK Pardubice
FK Pardubice B Team logo
0 4
(0:2)
Team logo FC Hradec Králové B
Muži B

V derby béček zvítězil Hradec

Ve středečním vloženém 17. kole ČFL - Skupiny B přivítali hráči FK Pardubice B na stadionu Pod Vinicí Hradec Králové. Svěřenci trenéra Aleše Vencla měli sice po většinu utkání balón na svých kopačkách častěji, soupeř však trestal vše, co mohl. Výsledkem byla prohra 0:4.

Úvodní šanci středečního zápasu si vytvořili pardubičtí fotbalisté. V 10. minutě vracel míč před odrytou svatyni Hradce Samuel. Před bránou však žádný z domácích hráčů nedokázal míč do sítě doklepnout. Ve 26. minutě využili hosté rychlý brejk. O balón na pravé straně hranice vápna byl obrán Reil, následně míč putoval k osamocenému Jakubu Zemanovi, který střelou na bližší tyč propálil Stejskala - 0:1.

Po půlhodině hry mohli Pardubáci snížit. Průnikovou přihrávku do malého vápna ale Samuel nestačil tečovat za záda hostujícího gólmana. Ve 36. minutě se neujala ani hlavička domácího Haldy, která skončila zhruba metr a půl vedle. A tak přišla tvrdá rána v závěru poločasu. Ve 44. minutě hry Hosté rozehráli autové vhazování velmi rychle, dostali se do šestnáctky a zakončující Adam Binar, který přízemní střelou k pravé tyči poslal svůj tým do dvoubrankového vedení - 0:2.

Do druhého poločasu udělal hlavní trenér FKPCE B Aleš Vencl dvě změny v sestavě. Reila vystřídal Novák, místo Samuela nastoupil Brdička. První šanci druhé půle měli právě červenobílí. Hlavička Flašky ale skončila jen na břevně. Následně jeden z hostů vystihl chybnou rozehrávku pardubického obránce a běžel sám na brankáře Pardubic. Ten si s jeho únikem poradil a držel naděje domácího celku. Na druhé straně jeden z hráčů domácích po standardce vypálil tvrdě a gólman Vágner musel tento pokus vyrážet. Neujala se ani rána Pandula, která skončila těsně vedla svatyně Hradce B.

Také poté se hráči okolo trenéra Vencla snažili s vývojem utkání něco udělat. Vytvořené šance ale využít nedokázali. V 79. minutě dostal míč na hranici šestnáctky královéhradecký Petr Žalud, hrací předmět si zpracoval, poradil si s dotírajícím obráncem a umístil míč k levé tyči - 0:3. O tři minuty později přidali hosté ještě jednu branku. Po rozehrávce FKPCE B se dostali k míči. Po závaru ve vápně domácích vyplaval balón k Petru Žaludovi, jehož rána skončila v síti - 0:4.

FK Pardubice B tak ve východočeském derby B-týmů neuspěl. Hradci Králové podlehl 0:4. Další měření sil čeká na naše "béčko" již tuto sobotu. To se od 10:00 hodin představí na trávníku SK Sparta Kolín.

Aleš Vencl, hlavní trenér FK Pardubice B: "Náš tým se na vstřelení branky strašně moc nadře. Naopak většinou soupeři po našich hloupých chybách branky darujeme. Mrzí nás, že výsledek je dnes takový, jaký je. Musíme se z toho oklepat a v příštích utkáních bodovat."
Team logo Team logo

Detaily utkání

10.09.2025, 17:00 / 17. kolo, ČFL - Skupina B
  • Statistiky

    Branky: 26. Zeman, 44. Binar, 79. Žalud, 81. Žalud. Rozhodčí: Prušinovský – Vitvar, Arnošt. Žluté karty: 0:2 (4. Fejgl, 75. Žalud). Držení míče: 57%:43%. Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 5:1. Rohy: 9:0.

  • Diváci

    170, Stadion Pod Vinicí

  • FK Pardubice B

    Stejskal – Reil (46. Novák), Koukola (C), Vencl, Zarate - Procházka (77. Topolský), Halda, Flaška - Samuel (46. Brdička), Tecl, Pandula (84. Buriánek).

  • FC Hradec Králové B

    Vágner – Baloun (C), Binar (69. Žalud), Blažek, Boniš, Chudý (80. Hampl), Fejgl, Hruška (84. Sejkora), Rejman, Truhelka, Zeman (84. Kareš)

Autor článku: Redakce

Autor fotografie: FK Pardubice

Sdílet článek