0 3
(0:2)
Team logo BRO

B-tým nenavázal na čtyři výhry v řadě. Na Vinici podlehl Brozanům!

Po čtyřech vítězných utkáních v řadě čekala na svěřence trenéra Pavla Němečka další výzva. Na stadion Pod Vinicí přijel SK Sokol Brozany, který i přes snahu domácích nakonec duel ovládl, když zvítězil 3:0.

Už ve 12. minutě utkání poslal hostující celek do vedení Dominik ŠUP, který využil rychlého protiútoku a v úniku přehodil brankáře Šmída - 0:1. O devět minut později mohli brozanští navýšit své vedení. Jeden z hráčů napřáhl ke střele na polovině hřiště. Míč ale nakonec skončil pouze na horní tyči Šmídovy brány.

Ve 34. minutě hry se skóre měnilo podruhé. Po autovém vhazování na levé straně hřiště se míče ujal hostující Chukwuma, který ideální přihrávkou doprostřed vápna našel nikým nehlídaného Marka KRÁTKÉHO, jenž přízemní střelou k tyči rozvlnil síť pardubické rezervy - 0:2. Do šaten tak odcházeli o mnoho spokojenější hráči Brozan.

Ve druhém dějství byla vidět snaha domácího celku, který se hnal za snížěním. Žádná z akcí ale v síti neskončila. Tečku za nedělním utkáním přidal až v 83. minutě svým druhým zásahem Dominik ŠUP. Ten nejdříve na polovině hřiště vystihl přihrávku Pardubic, následně zamířil a povedeným lobem překonal domácího brankáře - 0:3.

Pardubické "béčko" tak po čtyřech výhrách klopýtlo, když v neděli dopoledne na Vinici prohrálo s SK Sokol Brozany 0:3.

Pavel Němeček, trenér Pardubic: "Po vítězné sérii jsme v nastaveném trendu chtěli pokračovat dál. Soupeř nás ale potrestal z efektivity. V poli jsme měli opticky více ze hry, akorát jsme kolem pokutového území byli sterilní. Soupeř v defenzivě působil organizovaně a my jsme se do něj těžko dostávali. Určitě nám chyběl ještě větší pohyb, abychom obranu soupeře roztrhali a měli možnost vstřelit branku. Ve druhém poločase jsme nějaké šance měli, ale míč jsme do sítě prostě nedotlačili."

14.04.2024, 10:15 / 22. kolo, ČFL - skupina B

Branky: 12. a 83. Šup, 34. Krátký.