A tým

Z pražské Sparty přichází na hostování Kryštof Daněk

Poslední posilou pardubického týmu v rámci aktuálního přestupního období je Kryštof Daněk, 20letý záložník, který přichází na hostování ze Sparty Praha. K týmu se připojí na začátku příštího týdne.

Kryštof Daněk je odchovancem olomoucké Sigmy, který před rokem přestoupil do pražské Sparty. Je členem reprezentace do 21 let a jedním z výrazných talentů českého fotbalu. „Jsme rádi, že se nám jednání o Kryštofově hostování podařilo dotáhnout do úspěšného konce, protože víme, že se o něj zajímaly další čtyři kluby,“ říká spokojený sportovní ředitel FK Pardubice Vít Zavřel. „Náš tým hraje kombinační a technický fotbal, do kterého tento talentovaný hráč dobře zapadá.“

„Hodně si od tohoto angažmá slibuji,“ říká Kryštof Daněk, který od příštího týdne začne přípravu s pardubickým týmem. „Pardubice hrají pohledný fotbal a těším se na spolupráci s trenérem Kováčem, jeho práce se mi moc líbí. Rád bych nabíral co největší počet herních minut a nasbíral co nejvíc zkušeností.“

Jako odchovanec hanáckého fotbalu v pardubické kabině potká několik známých tváří. „Pochopitelně to vnímám, vím, že nedávno do týmu přišel taky Kuba Matoušek… Chci do kabiny rychle zapadnout a určitě mi v tom může pomoci i to, že některé z hráčů dobře znám.“

Kryštof Daněk přichází do FK Pardubice z pražské Sparty na půlroční hostování. Vítej v klubu, ať se ti u nás daří!

Autor článku: Radek Klier

Autor fotografie: sparta.cz