A tým

V MOL Cupu do Uničova!

Ve středu v pravé poledne proběhl los třetího kola letošního ročníku MOL Cupu. Pardubáci pojedou bojovat o postup na trávník třetiligového SK Uničov.

Pardubičtí fotbalisté se ve třetím kole utkají s SK Uničov. Zápas se odehraje na stadionu soupeře ve středu 27. září.

Jakub Matoušek, který z olomouckého kraje pochází, neskrýval po losu nadšení: „Když se řekne Uničov, nejdříve se mi vybaví dobré vzpomínky, protože odtamtud pochází můj děda a já tam často jezdím. Co se týká fotbalu, hrají nepříjemný styl, který většině týmů nevyhovuje.“

Trenér Radoslav Kováč o kvalitách našeho pohárového soupeře ví: „Uničov je silný mančaft. Známe trenéra i spoustu dalších kluků, kteří v jejich klubu působí. Bude to těžký zápas, protože v minulém kole porazili Karvinou. Musíme si dát pozor. Budou kvalitně bránit a pravděpodobně hrát na brejky.“

Klub z Olomouckého kraje ve druhém kole překvapivě postoupil přes ligový celek MFK Karviná. O kvalitách uničovského týmu ví i Matoušek: „Uničov je ve třetí lize nadstandardní tým. Hodně kluků z jejich týmu znám, včetně trenéra Balcárka. Bude to určitě náročný zápas.“

Na uničovský trávník nevzpomíná záložník Pardubic v tom nejlepším. „Pamatuji si, že jsme se Sigmou v Uničově hráli MOL Cup. Až v závěru utkání si Uničov vstřelil vlastní gól a hrálo se prodloužení. Nakonec jsme to zvládli, ale byl to strašně těžký zápas,“ vysvětluje Jakub Matoušek.