A tým

Filip Brdička podepsal s klubem smlouvu do června 2026

Filip Brdička má po úspěšném podzimu v třetiligové rezervě za sebou ligovou premiéru v barvách A-týmu, navíc v rámci zimní Tipsport ligy vstřelil také svůj první gól v dresu A-týmu. V těchto dnech podepsal s klubem smlouvu trvající do konce sezóny 2025/2026.

Odchovanec MFK Nové Město nad Metují podepsal s pardubickým klubem kontrakt, který potrvá do června roku 2026. „S Filipem jsme uzavřeli smlouvu na dva a půl roku. Znamená to, že se definitivně stává součástí A-týmu,“ vysvětluje sportovní manažer FKPCE Martin Shejbal.

Hráč, který na podzim vstřelil za naši rezervu ve třetí nejvyšší soutěži 8 branek, má z podpisu pochopitelně radost. „Jsem určitě spokojený. Moc si to užívám. V A-týmu se toho snažím co nejvíce pochytit od zkušenějších hráčů i trenéra Kováče.“

Odchovanec pardubického fotbalu prokazuje dlouhodobě, zejména v této sezóně, skvělou výkonnost. Trenéra Radoslava Kováče dokonce přesvědčil natolik, že na konci podzimní části nastoupil na 9 minut do utkání proti pražské Spartě. „Filip u nás byl v tréninkovém procesu už na podzim, premiéra v ligovém utkání byla logickým krokem. Svoji typologii útočníka, kterou v našem klubu vyžadujeme, prokazuje i v zimní přípravě. Doufáme, že mu bude sloužit zdraví a jeho výkony budou mít rostoucí tendenci,“ říká Martin Shejbal.

Záložník, který v minulosti prošel mládežnickými kategoriemi klubů Hradci Králové a Mladé Boleslavi, tvrdí: „Popravdě jsem nad tím moc dlouho nepřemýšlel. Hned jsem věděl, že chci smlouvu prodloužit a poprat se o své místo v hlavním týmu FK Pardubice.“

Sportovní manažer pardubického klubu k podpisu smlouvy s nadějným fotbalistou upřesňuje: „V trénincích s A-týmem nemá žádný problém, proto po dohodě s trenéry a s vedením jsme se s Filipem dohodli na další společné spolupráci. Těší nás o to víc, že je to hráč z naší líhně, což je přesně ten směr, kterým se chceme v Pardubicích ubírat.“

Filipe, přejeme ti hodně fotbalových úspěchů v našem dresu a ať je tvá výkonnost i nadále stoupající!