Ženy A

Kanonáda žen v Brně

Ve třetím přípravném duelu se našim ženám nadmíru dařilo a napravily tak týden starou vysokou porážku z Edenu.

Přátelské utkání žen 4. 2. 2024, 12:00 hř. Brno, UMT Líšeň, utkání hráno 3 x 30 minut

SK Líšeň - FK PARDUBICE 0:8 (0:2, 0:2, 0:4)
Branky:
Hrobská 2, Vithová 2, Nechvílová 2, Novotná, Hlaváčová

Sestava: Krejčí - Mrázková, Potůčková, Vodvárková - Nechvílová, Fialová, Neradová, Novotná, Pražienková - Hrobská, Vithová (střídaly Urbancová, Janíková, Hlaváčová)

Z minulého ročníku 2. ligy jsme věděli, že má Líšeň kvalitní družstvo, které hraje každý rok na špičce tabulky, a proto jsme čekali vyrovnaný zápas plný ostrých soubojů. V první části utkání tomu tak bylo, ale postupem času se naše hráčky rozehrály k velmi dobrému výkonu a naopak soupeřky, po inkasování více branek, rezignovaly a závěr utkání nezvládly.

Trenér Pardubic, Kamil Kozák: S přístupem hráček, výsledkem i výkonem můžeme být velmi spokojeni. Doufáme, že to ale nebyla pouze výjimka a podobné výkony jako v Brně budou naše děvčata podávat i v dalších zápasech. Vstřelit více branek v utkání jsme nutně potřebovali, neboť koncovka nás trápí dlouhodobě. Nyní věříme, že to holky konečně prolomily, zvedly si sebevědomí a bude se jim ve finální fázi dařit lépe.
K dalšímu zápasu jedeme v neděli 11. února do Prahy, kde se střetneme s juniorkami Sparty.

Autor článku: Kamil Kozák

Autor fotografie: Jiří Matějka