FK Pardubice
A tým

Novým trenérem A-týmu FK Pardubice se stal Jiří Saňák

Náš klub již ví, kdo ho povede do ligového ročníku 2024/2025. Role hlavního trenéra se ujme 46letý Jiří Saňák, který v končící sezóně působil v Sigmě Olomouc. V minulých dnech podepsal s pardubickým klubem víceletou smlouvu.

Jiří Saňák patří ke známým trenérským osobnostem. Začínal jako hráč, již v dorosteneckém věku podepsal smlouvu s Unionem Berlín, nicméně krátce poté mu slibnou kariéru překazily vážné zdravotní problémy. Ty dokázal překonat a vydal se na trenérskou dráhu. Začínal ve 22 letech u mládežnických týmů Sigmy Olomouc, působil v několika klubech (včetně íránského Esteghlal FC) a také u tří mládežnických reprezentací.

Z FK Pardubice měl Jiří Saňák nabídku již před dvěma roky, tehdy však byl smluvně vázán na Hané, v olomoucké Sigmě. Působil u jejího A-týmu, po odchodu Václava Jílka během letošního jara v roli hlavního trenéra. Nyní „přestupuje“ do pardubických barev. „Jsem rád, že se stávám součástí pardubického klubu a strašně moc se na novou práci těším,“ vysvětluje zkušený trenér a sympaticky vzpomenul i na své předchůdce. „Chtěl bych navázat na vynikající dlouhodobou práci Jirky Krejčího, který tady dlouhodobě působil s Jaroslavem Novotným, i na práci Radka Kováče. Budeme pracovat na tom, abychom se ještě dál posunuli nejenom v tabulce, ale i v herním projevu.“

Jeho příchod má ještě jeden zajímavý rozměr. Zapadnout totiž nemůže informace, že Jiří Saňák je rodákem z Pardubického kraje, konkrétně z Ústí nad Orlicí! „Je pravda, že poprvé ve své kariéře se vracím do profi klubu v regionu, ze kterého jsem vzešel,“ usmíval se poté, co poprvé okusil, jak pohodlně se sedí na domácí střídačce v CFIG Areně. „Je to pro mě emotivní. Právě se mi hlavou honí vzpomínky na to, jak jsem měl v 16 letech nabídku jít hrát do dorostu VCHZ Pardubice. Tehdy to nedopadlo, o to víc se teď na nové angažmá těším.“

Žádný hlavní trenér se neobejde bez svého realizačního týmu, Jiří Saňák není výjimkou. Role jeho asistenta se ujme Marek Kulič, realizační tým rozšíří další trenér brankářů Luboš Přibyl a také Dušan Žmolík, který se ujme vedení třetiligového B-týmu. „Jsem nadšený z toho, jak zatím probíhá naše komunikace,“ je potěšený nový hlavní trenér našeho klubu. „S Markem Kuličem se pochopitelně známe. Zatím jsme spolu nepracovali, ale věřím, že nám to bude velmi dobře fungovat. Marek umí vždycky narovinu říct svůj názor a taková oponentura je vždy dobrou zpětnou vazbou. To stejné umí Dušan Žmolík, se kterým jsem působil u reprezentace. S Lubošem Přibylem jsem už spolupracoval na Slovácku, když jsem byl u béčka, tam přesně víme, co od sebe čekat.“

Fanoušky bude zajímat, s jakým kádrem vstoupí pardubický klub do nové sezóny a to je téma i pro Jiřího Saňáka. „Okamžitě jsme začali komunikovat a spolupracovat s Vítem Zavřelem a Martinem Shejbalem, skladba kádru je jedním z nejfrekventovanějších témat,“ potvrzuje nový hlavní trenér FK Pardubice.


Autor článku: Redakce

Autor fotografie: Radek Klier

Sdílet článek