A tým

Chceme vyhrát všechny zbývající zápasy, velí nedělní hrdina Florin Nita

Kdo viděl nedělní zápas pardubického týmu na trávníku Zbrojovky, nikdy na něj nezapomene. Kvůli důležitému bodovému zisku, ale především díky úspěšným zákrokům brankáře Florina Nity, který domácí hvězdě Jakubu Řezníčkovi zlikvidoval dva pokutové kopy! Co nám krátce po utkání řekl?

V Brně jste si připsali cennou výhru 2:0, jak náročný to byl zápas?

Nyní jsem nesmírně šťastný, že jsme tenhle zápas zvládli. I kvůli dešti to bylo hodně těžké, kluci v poli ale skvěle bojovali a díky tomu konečně z venku znovu vezeme důležité tři body.

Musím se zeptat na dvě penalty, které si chytl Jakubu Řezníčkovi. Připravoval ses na něj před zápasem?

Před každým zápasem se dívám na penalty soupeře, takže jsem se díval i na poslední penalty Brna. Na hřišti to ale je úplně jiné, spíše jsem se rozhodl v ten daný moment a naštěstí jsem v obou případech uspěl.

Vy jste vyhráli, Zlín prohrál…

To mě nezajímá. My se musíme koukat na sebe a vyhrávat, potom se nebudeme muset ohlížet kolem nás. Do konce sezóny se musíme semknout, hrát jako jeden tým stejně jako dnes a v ideálním případě vyhrát všechny zbývající zápasy.

Autor článku: David Klier