A tým

Vedení klubu prodloužilo smlouvy s realizačním týmem

V těchto dnech došlo k prodloužení smluv s členy realizačního týmu našeho ligového celku. Trenér Radoslav Kováč a jeho kolegové mají nyní kontrakty platné do konce června 2025.

„Po skončené sezóně, v jejímž průběhu jsme byli v beznadějné situaci, celý tým včetně hráčů i realizačního týmu odvedli v bojích o záchranu obrovský kus práce, jsme jako vedení vnímali, že náš klub se pod jejich vedením výrazně posouvá. Každodenně sledujeme ze strany realizačního týmu zodpovědnou koncepční práci,“ vysvětluje sportovní ředitel a člen představenstva klubu Vít Zavřel.

„Proto jsme se rozhodli, že s členy realizačního týmu chceme prodloužit smlouvy a dát tím najevo, že jsme s jejich prací spokojeni a že u každého z nich počítáme se spoluprací v delším časovém horizontu.“ Prodloužení smluv proběhlo s hlavním trenérem Radoslavem Kováčem, sportovním manažerem a trenérem brankářů Martinem Shejbalem, asistentem Davidem Mikulou, a oběma kondičními trenéry: Michalem Hampelem a Filipem Kopřivou.

„Jsme všichni v klubu moc spokojení,“ říkal po prodloužení smlouvy hlavní trenér Radoslav Kováč. „Práce v Pardubicích nás baví, vše v klubu se zvedá, počínaje novým stadionem a celkovou infrastrukturou klubu. Vedení má jasný cíl, kam klub směřovat a za jeho důvěru jsem strašně rád.“

Zkušený fotbalový harcovník, který v hráčské roli prošel několika špičkovými soutěžemi, přijal nabídku klubového vedení okamžitě. „O tom, jestli nabídku přijmu, jsem přemýšlel asi 10 vteřin,“ usmívá se Kováč. „Měli jsme s realizačním týmem smlouvu jen do konce této sezóny a teď se nám otevírá víc prostoru a klidu pro koncepční práci, na čemž jsme se všichni shodli.“

„Vážíme si toho, že v klubu můžeme pracovat, podpisem si daly obě strany najevo, že si důvěřují,“ podělil se Kováč o své pocity. „Takhle by podobná jednání měla vypadat a teď všichni věříme, že aktuální sezóna pro nás bude klidnější, než ta předchozí.“

Autor článku: Radek Klier

Autor fotografie: Radek Klier