A tým

Agresivitu z tréninku musíme předvádět i v zápase, říká Vojtěch Sychra

Když hráli Pardubáci na Spartě v minulé sezóně, vstřelil Vojtěch Sychra jeden z pardubických gólů. I tehdy náš tým podlehl domácím 2:5, tentokrát ale byla prohry kvůli výkonu v první půli výrazně víc hořká. Právě on o sobotním nevydařeném vystoupení mluvil po skončení utkání.

„Jsme ze zápasu všichni zklamaní,“ řekl po utkání ofenzivní záložník Vojtěch Sychra, který nastoupil v základní sestavě, ale o přestávce ho trenér Kováč nahradil Matouškem. „Šli jsme do zápasu s daným plánem, ale ten jsme nedokázali realizovat. Chyběla nám agresivita, propadali jsme v soubojích, ztráceli jsme míče – prostě jsme to nezvládli.“

Stojí si za tím, že tým šel do zápasu zcela koncentrovaný. „Všichni jsme šli do zápasu naplno, byla tam 100% koncentrace, ale rozhodl první gól,“ podělil se 21letý záložník o svůj názor. „S takhle silným soupeřem musí tým držet co nejdéle vzadu nulu, to se nám nepovedlo. Sparta nás přejela, třeba i proto, že nekazila jednoduché míče, jako jsme to dělali my.“

Po utkání byli trenéři v pardubické kabině hodně slyšet. „Bylo by divné, kdyby nedali najevo svůj názor, určitě jsme si kritiku za výkon v zápase zasloužili,“ připouští Vojtěch Sychra.

Příští neděli čeká Pardubáky důležitý zápas 4. ligového kola na domácím trávníku proti Karviné. „Až se sejdeme v úterý v kabině, musíme myslet na to, že v utkání musíme předvést úplně jiný výkon, než na Spartě. Agresivitu, kterou dáváme do tréninku, je potřeba přenést i do zápasu,“ ví Sychra. „Věříme, že na domácí zápas přijdou naši fanoušci a my k zápasu nesmíme přistoupit tak, jako dneska. Navíc jsme prolomili střeleckou smůlu, snad se to projeví i v domácím zápase.“

Autor článku: Radek Klier

Autor fotografie: David Klier