A - tým - Preview

Na sever! Trenér Kováč chce v sobotu v Liberci vyhrát!

Pardubáky čeká další zápas, kterým bude sobotní vystoupení na libereckém trávníku (15:00, O2 TV Fotbal). Trenér Radoslav Kováč během své kariéry oblékal modrý dres místního Slovanu, teď ale jede na stadion U Nisy proto, aby si odvezl body.

Výraznou vzpruhou pro pardubický tým byla první výhra v nové sezóně, když se v neděli karvinský tým vracel domů s prázdnou. „Potřebovali jsme výhru, bylo už čtvrté kolo a pro náš mladý tým byla důležitá. Kluci potřebovali zpětnou vazbu k tomu, jak dřou na trénincích. Jsme rádi, že jsme to zvládli a teď jedeme do Liberce, kde jednoznačně chceme bodovat,“ vysvětluje Radoslav Kováč.

Od úterý, kdy se tým poprvé sešel po nedělním duelu, už se všichni soustředí na sobotní utkání. „Přípravu na Liberec máme důkladnou, soupeř má velmi dobrý tým a trenéra, který chce hrát, velmi dobře vidí meziprostory,“ chválí Kováč protistranu. „Určitě nás nečeká nic lehkého proti soupeři, který má svou jasnou tvář.“

I když podle trenéra pardubický tým velké změny v sestavě nechystá je vidět, jak Kováče v neděli potěšilo, že hráči jdoucí do zápasu z lavičky dokážou týmový výkon pozvednout. „Proto tady ti hráči jsou,“ vystěhuje 43letý trenér. „Máme na lavičce rychlostní typy, zejména na křídla, kde je zápas fyzicky nejnáročnější a vyžaduje si spoustu běhání a sprintů. Takže když vidíme, že tempo na krajních postech upadá, máme možnost do sestavy sáhnout. V tomhle směru je konkurence v týmu skvělá,“ libuje si. „Proti Karviné to vyšlo, nasadili jsme do hry "Matyho" a ten dal rozhodující gól.“

Čtyři body po stejném počtu kol, to je základ, na kterém se dá stavět. Pardubáci ale pochopitelně chtějí víc! „Chceme vyhrát každý zápas, ale jak jsem již řekl, bude to těžké,“ vyhlíží Radoslav Kováč sobotní duel. „Rádi bychom v Liberci něco urvali a potvrdili výhru z minulého kola. Sám jsem zvědavý, jak tým zareaguje po tříbodovém zisku, ale věřím, že jsme na sobotu dobře připravení.“

Sobotní utkání FC Slovan Liberec – FK Pardubice začíná v 15:00 hodin, fanklub Pardubická 12 pořádá výjezd pro fanoušky (informace zde), utkání ale můžete sledovat také v přímém přenosu na O2 TV Fotbal.

Autor článku: Radek Klier