(0:0)
Team logo BOH
Muži A

Ani zlepšená hra zatím body nepřinesla

V 9. kole FORTUNA:LIGY se Pardubáci utkali v "domácím" prostředí s pražským Bohemians a přestože podali zlepšený výkon, na body to nestačilo. I přes některé šance Východočechů padla jediná branka zápasu do jejich sítě, když se po změně stran trefil Jánoš.

Pardubáci se poprvé v lize představili ve formaci se třemi středními obránci. V základní sestavě se mimo jiné znovu objevil Vojtěch Sychra a směrem dopředu byl velmi aktivní. Byl to právě on, kdo připravil největší gólovou šanci celé první půle. Až v nastaveném čase se totiž prodral pokutovým územím a předložil míč Pavlu Černému, ten však v záklonu přestřelil.

A to jistě Východočechy mrzí doteď. Deset minut po přestávce totiž šli Bohemians do vedení. Po odvráceném centru z pravé strany se totiž balón odrazil za pokutové území, kde byl Adam Jánoš. Ten se nad ničím nerozmýšlel, vystřelil šajtlí a překonal Jakuba Markoviče.

Zanedlouho poté sice mohlo být vyrovnáno, centr Vojtěcha Sychry však Dominik Kostka využít nedokázal, hlavičkou pouze orazítkoval břevno. Po závaru v pokutovém území hlavičkoval i Marek Icha, Roman Valeš tentokrát sice musel zasahovat, byl ale úspěšný.

V závěru sice měli Pardubáci herně navrch, v tížené vyrovnání to bohužel nevedlo. Před reprezentační přestávkou tak pošesté za sebou v lize odcházejí bez bodového zisku.

Radoslav Kováč, trenér Pardubic: „Zápas byl jednoznačně o prvním gólu. Měli jsme velkou šanci, škoda, že Černý přestřelil prázdnou bránu. Kdybychom šli do kabin s 1:0…. Jány (Adam Jánoš) to pak výborně trefil. Chtěli jsme minimálně bod, nemáme nic, jsme zklamaní. Všichni tři stopeři odehráli dobrý zápas, organizace byla lepší, zlepšil se i počet hráčů ve vápně. Měli jsme tři šance, ale gól jsme znovu nedali, produktivita není dobrá. Musíme na tom dál pracovat. Kluci fotbal hrát umí, mají potenciál, budeme s nimi mluvit, dodáme jim sebevědomí. Máme na to čtrnáct dnů.“

18.09.2022, 16:00 / 9. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 55. Jánoš. ŽK: 1:0 (Červenka). Rozhodčí: Machálek – Caletka, Váňa.