(0:0)
Team logo JAB
Muži A

Dočkali jsme se, máme tři body za výhru nad Jabloncem!

Bylo to bitva, ale Pardubáci z ní berou tři body! Sobotní souboj proti Jablonci sice nebyl přehlídkou fotbalové krásy, ale po statečném výkonu a gólu, který si připsal <b>Michal Hlavatý</b>, se radovali pardubičtí fotbalisté, kteří navýšili svůj bodový zisk. Poslední místo zatím neopustili, o další body se poperou za týden na pražské Letné.

Začátek zápasu byl ze strany Pardubic velmi opatrný. Převážně hráli hosté, kteří si sice vytvořili několik střeleckých příležitostí, ve všech případech ale svůj tým podržel brankář Jakub Markovič.

Ve 36. minutě poprvé výrazněji zahrozili před bránou soupeře, i když gólman Hanuš zasahovat nemusel. Centr z levé strany totiž sklepl Pavel Černý přímo před Tomáše Zahradníčka, který poslal míč těsně nad bránu soupeře.

Po přestávce měli hosté pasáže, ve kterých je ani soupeř nepustil na svou polovinu. Žádné velké šance před svatyní Jablonce ale k vidění nebyly. Naopak na druhé straně ano. Největší gólovku měli hosté v 66. minutě. Jovovič totiž vnikl do pokutového území a prověřil Markoviče, ten si ale poradil jak s jeho střelou, tak s následnou dorážkou.

O pár minut později už se skóre měnilo, ovšem na druhé straně! Dominik Kostka totiž předskočil obránce a rozjel akci a následně posunul míč na Michala Hlavatého. Ten napodobil střelu z minulého týdne a i v tomto utkání se gólově prosadil.

V závěru zápasu Jablonec tlačil na obranu Pardubic, ta ale odolávala. Hlavně Jakub Markovič měl hodně práce, se všemi pokusy soupeře si však poradil. Domácí fotbalisté přečkali i pětiminutové nastavení a po sedmi ligových porážkách se konečně mohli radovat z výhry.

Radoslav Kováč, trenér Pardubic: „Prvních 20 minut jsme byli nervózní, bylo to rozhárané. Potom jsme se do toho trošku dostali. Jablonec měl dvě střely, Markys (Markovič) nás podržel. Měli jsme velkou šanci Zahradníčkem, ale překopl. Zasloužili jsme si vyhrát za to, jak k tomu kluci přistoupili. Od 20. minuty jsme byli docela dobře agresivní. Po (porážce 1:5 v) Teplicích byla reakce dobrá, tam nám to vůbec nevyšlo. Hlavně jsme rádi, že jsme to konečně uhráli s nulou. Máme tři body, takže pořád dýcháme. Jsem strašně šťastný za kluky a doufám, že jim to pomůže. Byli jsme hodně dole. Kluci celou dobu pracovali velice dobře. Potřebovali jsme zpětnou vazbu, a ta dnes přišla.“

08.10.2022, 16:00 / 11. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 71. Hlavatý (Kostka). ŽK: 2:1 (Vacek, Chlumecký – Krob). Rozhodčí: Zelinka – Pochylý, Dohnálek.