(0:1)
Team logo BRN
Muži A

Brno vyloupilo Ďolíček, Řezníček nám dal tři góly

Smutně končilo sobotní utkání 13. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém Pardubice hostily brněnskou Zbrojovku. I přes počáteční slibný výkon se domácí museli sklonit před gólovou produktivitou hostujícího týmu a odešli poraženi poměrem 1:3.

Pardubáci měli dobrý vstup do zápasu. Soupeře téměř k ničemu nepouštěli a také si vytvářeli šance. Ty ovšem ve většině případů nebyly tak nebezpečné. V 18. minutě ale po odrazu vypálil Dominik Janošek, který utkání na Spartě nenapodobil, tentokrát trefil brankovou konstrukci.

Hosté si sice téměř nic nevytvořili, i tak se však dokázali gólově prosadit. Prakticky jedinou nebezpečnou situaci vyřešil hostující kapitán Jakub Řezníček skvěle, když si zpracoval přihrávku Michala Ševčíka a proti brankáři Markovičovi se nemýlil.

Hned ze začátku půle bylo na straně Zbrojovky ještě veseleji. Filip Souček v protiútoku posunul míč právě Jakubu Řezníčkovi, který dostal dost místa a přesnou střelou k tyči dal svému týmu dvoubrankový náskok.

A čtvrt hodiny před koncem Řezníček udeřil potřetí. Tentokrát se po několikaminutovém tlaku soupeře Brno dostalo do útoku, Alli obdržel přihrávku za obranu a po přihrávce před prázdnou branku kapitán hostů slavil hattrick.

V závěru sice útočili prakticky jen hráči Pardubic, ani premiérová ligová trefa Dominika Mareše ale na otočku nestačila. Brno si tak z Ďolíčku odvezlo všechny tři body.

Radoslav Kováč, trenér Pardubic: „Důležitý zápas, který jsme nezvládli. Bylo to utkání o prvním gólu. My bohužel nastřelili v největší šanci břevno, soupeř nás vyškolil z efektivity. Při první brance měli stopeři špatné postavení, druhý gól dostaneme hned na začátku druhé půle a u třetího jsme udělali chyby, které stále opakujeme. Máme talentované fotbalisty, hráči tu mají kvalitu. Ale potřebujeme i soubojové typy, víc čekáme od zkušenějších hráčů. Potřebujeme mít zdravé stěžejní hráče, dneska nám chyběl Hranáč, zraněný je i Solil. To nejsou výmluvy, ale fakta, nemáme osu týmu. Chci pracovat s mladými hráči, ale už při angažmá v Opavě jsem poznal, že to nebude stačit. Nechci udělat stejnou chybu, potřebujeme i hotové hráče, kteří nám okamžitě pomohou. Chybí nám i střelec typu Řezníčka. On se Ševčíkem mají 15 gólů, my máme jako celý tým devět.“

22.10.2022, 16:00 / 13. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 80. Mareš (Hlavatý) – 40. Řezníček (M. Ševčík), 50. Řezníček (F. Souček), 74. Řezníček (Alli). ŽK: 2:2 (Černý, Vlček – Berkovec, Pachlopník). Rozhodčí: Szikszay – Vlček, Volf.