SLO Team logo
1 0
(0:0)

Proti Slovácku jsme nenavázali na výkon z minulého kola

V neděli se pardubický tým pokusil výsledkově i výkonem navázat na předchozí zápas, bohužel ani jedno se nepovedlo O výhře domácího Slovácka rozhodl gól z úvodu druhého poločasu, který padl ze standardní situace.

Po povedeném derby s Hradcem Králové chtěli Pardubáci na tento výkon navázat a uspět i na půdě účastníka Evropské konferenční ligy. Trenéři museli upravit sestavu, protože jim chyběl vykartovaný Vacek, jehož nahradil Tischler. Krátce po zahájení utkání divákům zatrnul, protože viděli těžkou srážku Markoviče s Mihálikem, k překvapení všech ale pardubický gólman pokračoval ve hře.

Už po devíti minutách se zjevil v dobré šanci Matěj Helešic po patičce Dominika Kostky, z otočky ale trefil jen obránce. Poté převzali kontrolu nad utkáním domácí fotbalisté. Ti měli do poločasu dvě slibné šance, obrana Pardubic si ale se šancemi Doskiho i Tomiče dokázali na poslední chvíli poradit. Jakub Markovič měl práci ještě v nastaveném čase, hlavičku Kozáka mířící pod břevno dokázal vyškrábnout. Sérii rohových kopů Pardubáci přežili bez úhony.

I po přestávce se pokračovalo v nastoleném trendu z první části hry a útočilo hlavně Slovácko. Během prvních deseti minut měli fotbalisté z Uherského Hradiště hned několik rohových kopů. Jeden takový rozehrál Marek Havlík přímo na hlavu nehlídaného Michala Tomiče, který už Jakubu Markovičovi nedal šanci – 1:0.

Pardubákům se nedařila hra jako před týdnem, nicméně na jejich straně byla znát snaha o vyrovnání. Zahradníčkova střela ale nebyla příliš nebezpečná a ani závěrečné minuty srovnání skóre nepřinesly. Závěr si svěřenci Martina Svědíka zkušeně pohlídali a uhlídali jednogólové vedení.

Radoslav Kováč, trenér Pardubic: „Šli jsme do zápasu se záměrem být aktivní, do 30. minuty se nám to dařilo, domácí neměli žádné šance. Pak jsme se dostali pod tlak a ustáli jsme tento nápor. O přestávce jsme apelovali na hráče, aby pokračovali v aktivní hře. Nicméně jsme moc ztráceli v přechodové fázi, dnes nám nehrál střed pole jako minulý týden s Hradcem. Nebyli jsme celý druhý poločas nebezpeční a dostali jsme gól ze standardky, kdy jsme nepokryli volného Tomiče. Bylo to nedůsledné bránění a osobní zodpovědnost.“

06.11.2022, 15:00 / 15. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 55. Tomič (Havlík). ŽK: 2:2 (Kohút, Mihálik – Janošek, Hranáč). Rozhodčí: D. Starý – J. Kubr, A. Horák.