(0:1)
Team logo SLA
Muži A

V premiéře v CFIG Areně jsme podlehli Slavii

Pro pardubický fotbal to byl slavný den. Po dlouhých letech čekání, konkrétně po 54, Co SE do našeho východočeského města vrátila nejvyšší fotbalová soutěž. Bohužel, hostující Slavia dokázala zvítězit, nicméně radost fotbalistům udělala návštěva 4620 diváků.

Do prvního soutěžního utkání v Pardubicích po téměř třech letech nevstoupili domácí fotbalisté vůbec špatně. Už ve třetí minutě po rohovém kopu Hlavatého nebezpečně hlavičkoval Martin Chlumecký, ten ale trefil jen připraveného Ondřeje Koláře. Stejně si počínal o pár minut později Dominik Kostka, který z pravé strany rovněž donutil gólmana Slavie k zákroku.

První větší závar před svatyní FlorinaNity se naskytl po patnácti minutách. Míč po rohovém kopu ve svém vápně udeřil rukou jeden z Pardubáků a po zásahu videorozhodčího byla odpískána penalta pro Slavii. Tu zahrával Václav Jurečka, který zakončil přesně. V závěru první půle mohl ještě navýšit skóre Mick van Buren, tváří v tvář proti Florinu Nitovi nepochodil.

Hned pár minut po přestávce bylo u brány Slavie znovu rušno. Michal Hlavatý si navedl míč na střed a technickou střelou mířil na zadní tyč, mířil ale až příliš dobře a trefil konstrukci. Ovšem úplně největší šanci zápasu měli Pardubáci v 69. minutě. Michal Hlavatý prostrčil balón na Leandra Limu, který levačkou mířil do brány, Ondřej Kolář ale střelu vykopl a zachránil svůj tým.

Fotbalisté Pardubic předváděli opravdu sympatický výkon a vytvářeli si šance. Ovšem se stále větším útočným snažením se jim otevírala zadní vrátka. Toho chtěl využít deset minut před koncem Peter Olayinka, v samostatném úniku ovšem poslal balón nad břevno.

Ještě v samotném závěru hosté využili protiútok po neúspěšné standardce domácího týmu. Stanislav Tecl našel Olayinku, který si tentokrát počkal a zavěsil přesně k tyči. Premiérový zápas v CFIG Areně tak domácí fotbalisté výsledkově nezvládli a Slavia si tak odváží zpět do hlavního města všechny tři body.

Radoslav Kováč, trenér Pardubic: „Dobře jsme začali. Sedm osm minut jsme měli příležitosti, i standardku. Úvod byl v pořádku. Pak jsme udělali hloupou, nesmyslnou penaltu. Kosťa (Kostka) úplně blbě zvedl ruku. Jednoznačně zbytečná penalta. Myslel jsem, že nebyla, ale byla. Po penaltě jsme měli trochu problémy, Slavia nás zmáčkla. Měla to připravené přes levou stranu. Slavia má výborné proběhy za obranu. Měli jsme i štěstí do půle. Do druhého poločasu jsme něco změnili, udělali jsme střídaní, dali jsme do hry Limu a Krobiho (Krobota). Potřebovali jsme lepší pohyb za obranu. Druhému poločasu se nedá nic vyčíst, měli jsme příležitosti. Lima měl obrovskou šanci. Kdyby to proměnil, třeba jsme uhráli bod. Slavia taky hrozila, hlavně z brejku ke konci, kdy jsme šli do rizika a hráli hodně otevřeně. Olayinka měl šanci na 2:0, přestřelil. Na závěr stejně ještě dal gól, ale to už bylo vabank. Neřešilo to, jestli to bylo 0:1 nebo 0:2 . Myslím si, že jsme si bod zasloužili, ale na kdyby se nehraje. Nedali jsme gól, o nich to je. Z našeho řešení jsem trochu zděšený, protože to jsou tutové góly. Musíme okamžitě začít proměňovat.“

04.02.2023, 18:00 / 18. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 19. Jurečka (pen.), 90+6. Olayinka (Tecl) ŽK: 90+3. S. Šimek (PCE) – 44. Ousou (SLA), 49. Lingr (SLA), 62. Santos (SLA), 89. Douděra (SLA) ČK: 90. Ousou (SLA). Rozhodčí: Machálek – Hájek, Antoníček.