MBO Team logo
0 1
(0:1)

Nedělní výhru zařídila Janoškova trefa

Nejlepší pozvánka na další domácí utkání proti Zlínu! Pardubický tým dokázal vyválčit tři body na mladoboleslavském trávníku a i když tým neopustil poslední pozici, je výhra výraznou vzpruhou před dalším utkáním, které Pardubáky čeká za týden proti Zlínu!

Od prvních minut zápasu musel být ve střehu pardubický gólman Florin Nita. Už po šesti minutách totiž hlavičkoval domácí Milan Škoda a míč skončil na břevně. Jen o dvě minuty později zakončoval ex-pardubický útočník Tomáš Ladra, s přízemní střelou si ale Nita poradil. To stejné se dá říct o zakončení Michala Hlavatého z desáté minuty, záložník Pardubic se otočil ve vápně soupeře a pohotově zakončil, Šeda balón ukryl do náruče.

Hráči Pardubic to hodně zkoušeli z dálky, hlavně tedy Dominik Janošek. A právě hráč s číslem 39 na zádech to na sebe znovu vzal ve 23. minutě. Jeho pokus ze střední vzdálenosti se otřel o obránce Mladé Boleslavi a doletěl až do sítě!

Hlavně na začátku druhé půle měli domácí fotbalisté největší šance na vyrovnání. Hned dvacet sekund po přestávce vyslal štiplavou střelu z hranice pokutového území Daniel Mareček, Florin Nita se ale natáhl a vytlačil míč nad břevno.

Pardubáci hrozili po změně stran hlavně z rychlých protiútoků. Aktivní byl na pravé straně hrající střídající Vojtěch Sychra, jeho úniky ale v nebezpečné příležitosti nevyústily. To ovšem hosty mrzet nemuselo! Ve vypjatém závěru totiž udrželi své jednobrankové vedení a i podruhé v sezóně získali v Mladé Boleslavi tři body!

Radoslav Kováč, trenér Pardubic: „Vidíme tabulku, viděli jsme, že Zlín i Jablonec vyhrály. Pro náš mladý tým je ten tlak neskutečně náročný a oni to dnes zvládli fantasticky. Příště (se Zlínem) nás čeká další zápas o všechno, to už bude asi každý do konce. V prvním poločase byly v úvodu dva tři rohy domácích, při kterých jsme měli trochu problémy. Pak jsme se do toho dostali. Měli jsme hodně dobrých střel, dali jsme gól, což bylo hodně důležité. V začátku druhého poločasu jsme se dostali pod tlak, byli jsme pasivní, zalezlí. Zhruba 10 minut jsme měli štěstí, pak jsme se tam nějak srovnali a nakonec jsme o gól šťastnější. Jsem strašně rád, že jsme to uhráli s nulou.“

12.02.2023, 15:00 / 19. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 23. Janošek. ŽK: 2:2 (Škoda, Šimek – Mareš, Nita). Rozhodčí: Berka – Mokrusch, Pfeifer.