2 1
(1:0)
Team logo ZLI

V důležitém nedělním utkání jsme porazili Zlín!

Od utkání proti Zlínu se čekalo, že to bude velká bitva. A tak se také stalo! Naštěstí pro domácí tým bylo nedělní utkání vítězné a tak si do tabulky připisují 3 body. Na nich měly velkou zásluhu góly Janoška a Krobota, ale na úspěchu měl podíl celý tým, stejně jako skvěle zaplněné tribuny.

Vstup do zápasu vyšel Pardubákům náramně. Už po sedmi minutách otevřel gólový účet Pardubic v CFIG Areně Dominik Janošek. Ten stejně jako minulý týden napřáhl ke střele zdálky a trefil se parádně. Zamířil přesně pod břevno a poslal domácí tým do vedení.

Zbytek druhé půle patřil spíše hostům. Ti také hrozili spíše střelami z dálky, ty ale většinou končily na tribuně nad bránou Florina Nity. Na druhé straně znovu hrozil Janošek, po jeho přihrávce ale Matěj Helešic nestihl vystřelit.

I ve druhé půli byl obraz hry podobný. Pardubáci ale prostřídali a na hřiště šli Ladislav Krobot s Leandrem Limou. Hlavně první jmenovaný větral obranu Zlína. A v 69. minutě to přineslo ovoce. Centr Michala Hlavatého tečoval do tyče Robin Hranáč a míč pohotově dorazil za brankovou čáru - 2:0!

Závěr byl hodně hektický. Nejprve mohli Pardubáci navýšit skóre, Vojtěch Sychra ale nadvakrát z pravé strany nedokázal zakončit přesně. Na druhé straně se v nastaveném čase prosadil po velmi nešťastném odrazu od domácích hráčů Nedeljko Kovinič a v posledních minutách měli domácí fotbalisté co dělat, aby náskok udrželi.

To se jim ale i díky podpoře 4130 fanoušků povedlo! Ve druhém utkání na novém stadionu vybojovali první tři body a právě na svého dnešního soupeře se v tabulce dotáhli.

Radoslav Kováč, trenér Pardubic: „Odehráli jsme i lepší utkání, ale je to hodně důležité vítězství. Po prvním gólu jsme z toho vypadli, stejně jako před týdnem v Boleslavi. Zlín sbíral druhé míče a dostával se i ke střelám. V poločase jsme museli udělat změny, protože jsme viděli, že čekáme na smrt, že to nefunguje. Druhý poločas už byl lepší, i když ztrát jsme měli pořád dost. Což bylo asi i nervozitou, protože šlo o hodně. Druhý gól nás uklidnil, pořád je ale vidět, že máme nezkušený tým. V nastavení kopneme roh do rukavic brankáři, ten rychle rozehraje a z celé akce má soupeř následně sérii čtyř rohů. Závěr byl nakonec naprosto šílený, úplné psycho. Dolehla na nás tíha okamžiku, naštěstí jsme to přežili.“

19.02.2023, 15:00 / 20. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 7. Janošek (Kostka), 69. Krobot – 90+5. Kovinić. ŽK: 2:3 (Chlumecký, Helešic –Hrubý, Cedidla, Vukadinović). Rozhodčí: Szikszay – Ratajová, Volf.