BOH Team logo
2 0
(1:0)

Ve Vršovicích skončila naše série bez porážky

Pardubickému týmu se nedělní zápas na stadionu Bohemians nevydařil. Měli sice rychlý vstup do zápasu a první šance v něm, jenže z nich nic nevytěžili a poté, co otěže utkání převzali domácí, dokázali duel strhnout na svou stranu. Dvakrát se prosadili gólově a Pardubáci se bohužel vracejí s prázdnou.

Pardubáci měli bleskový vstup do zápasu. Už v první minutě šel po souboji s obráncem v pokutovém území k zemi Dominik Kostka, penalta se ale nepískala. Pouze o minutu později dostal přihrávku za obranu Bartosz Pikul, jeho zakončení k tyči vyrazil brankář Jedlička a dorážka Janoška skončila mimo branku.

Po půlhodině hry se do velkých šancí dostali také domácí fotbalisté. Bývalý Pardubák Michal Beran našel Daniela Köstla, jehož střela skončila mimo. Osm minut před přestávkou už domácí našli recept na obranu hostů. Martin Hála si našel přihrávku Berana a přízemní střelou uklidil míč k tyči - 1:0. Hned po rozehráni zahrál rukou ve vápně Hůlka, ale penalta se nepískala... V nastavení první půle ještě po pasu Jindřiška nebezpečně střílel Drchal, Florin Nita se blýskl skvělým zákrokem.

Hned ze začátku druhého poločasu měli klokani další velkou příležitost. Hodně aktivní Michal Beran našel Erika Prekopa, jehož zakončení z hranice pokutového území po teči šlo těsně nad břevno. Po hodině hry zakončoval po centru z levé strany Sychra hlavou jen do náruče brankáře.

O chvíli později ovšem znovu udeřili Bohemians. Centr z kopačky Martina Dostála si v pokutovém území našel volného Erika Prekopa, gólman Florin Nita si bohužel vybral první slabší chvilku a po neideálně načasovaném výběhu domácí navýšili své vedení - 2:0.

Po svém příchodu na hřiště byl aktivní Ladislav Krobot. Ten se v 77. minutě dostal do šance po brzkém centru Martina Chlumeckého, ovšem v obou případech ho vychytal domácí brankář Martin Jedlička. Pardubáci se ani v závěrečném tlaku nedokázali prosadit a připsali si teprve druhou jarní porážku.

Radoslav Kováč, trenér Pardubic: „Bohemka dneska vyhrála zaslouženě. Byla agresivnější, hrála jednodušší fotbal. Měli druhé balony, šli do každého souboje jako zvířata, to jsem u nás neviděl. Víme, že typologii Drchala, Prekopa nebo Köstla úplně nemáme, ale i tak jsme do toho měli dát daleko větší život a energii. Už jsem to řekl klukům v kabině. Výkony dneska byly slabé. Možná dobře, že to přišlo teď, protože máme doma Teplice a ten zápas bude o něčem jiném. Budu chtít vidět úplně jiný tým. Za mě to dneska bylo málo, i když tam nějaké šance byly. Prohráli jsme zaslouženě.“

12.03.2023, 18:00 / 23. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 37. Hála (Beran), 61. Prekop (M. Dostál). ŽK: 3:1 (Vondra, Prekop, Köstl – Krobot). Rozhodčí: Zelinka (Podaný, Hurych). Delegáti: Kureš a Kruliš.