0 2
(0:2)
Team logo SPA

Sparta si z Pardubic odvezla všechny body

Bez bodového zisku pro pardubický tým skončil nedělní zápas 26. kola FORTUNA:LIGY. Pražská Sparta rozhodla o svém vítězství již v úvodní části hry, Pardubáci se o další bodový zisk pokusí za týden v Brně.

Vstup zápasu patřil hostům, kteří byli aktivní. Slovenský křídelník se v úvodních patnácti minutách dostal hned do tří zakončení, dvakrát z toho zamířil mezi tři tyče. V obou případech si ale poradil Viktor Budinský, v 17. minutě poté zvonila branková konstrukce po hlavičce Sorensena.

Uběhlo jen pár desítek sekund a následovala další šance Sparty, která už skončila gólem. Laçi přenesl hru na pravé křídlo, kde měl dost času Wiesner. Ten si narazil s Haraslínem a vyslal přesný centr před bránu, kde byl volný Jan Kuchta. Ten už neměl moc složitou práci a poslal hosty do vedení - 0:1.

Pardubáci si kolem třicáté minuty utkání také užili míč na svých kopačkách, v žádnou vyloženou šanci to ale nevyústilo. Naopak Sparta se dostala do protiútoku a vybojovala rohový kop. Kaan Karinen našel hlavu kapitána Ladislava Krejčího a ten svým osmým gólem v jedenáctém ligovém zápase navýšil vedení svého týmu.

Góly padaly i po přestávce, ovšem neregulérní. Už po pěti minutách rozvlnil síť Tomáš Čvančara, když dorazil do brány vyraženou střelu Wiesnera. Ovšem byl odpískán předchozí ofsajd Lukáše Haraslína na levé straně. I na druhé straně radost utnul videoasistent, který odhalil ofsajd Michala Hlavatého před gólovým zakončením Ladislava Krobota.

Fotbalisté Pardubic si nedokázali vytvořit žádnou velkou šanci a Sparta si tak tříbodovou výhru pohlídala. V závěru ještě mohl zvýšit Jan Kuchta, jeho samostatný únik ale skončil u brankáře. Pardubáci tak v domácím prostředí podlehli Spartě 0:2.

Radoslav Kováč (trenér Pardubic): Zápas probíhal tak, že prvních 30 minut jsme byli velmi bojácní, jako kdybychom čekali na gól. Neměli jsme odvahu. Měli jsme herní plán, který se nám nedařil realizovat. Měli jsme hodně ztrát. Prvních 25 minut jsme hráli každý míč dozadu, takže jsme spouštěli presink Sparty a pod tlakem jsme to kopali nahoru, kde máte minimální šanci něco uhrát, protože to jsou skvělí skokani, hlavičkáři a rychlí, důrazní hráči. Po 30. minutě se to trošku zlepšilo, dostali jsme se do hry. Nicméně Sparta pořád hrozila a dala dva góly hlavou. Sparta je tak kvalitní, že si to pohlídala, navíc pořád hrozila. Sparta vyhrála jednoznačně zaslouženě, má kvalitu. Viděl jsem je i z tribuny. Když jsem je viděl od lajny, tak se mi líbili ještě víc, protože hrají rychle a přesně vědí, co chtějí dělat. Kvalita neupadne, ani když vystřídají. Sparta byla jednoznačně nad naše síly. Druhý poločas byl malinko odvážnější, lepší.

09.04.2023, 19:00 / 26. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 20. Kuchta (Wiesner), 37. Krejčí ml. (Kairinen). ŽK: 0:2 (Kairinen, Krejčí ml.). Rozhodčí: Černý – Nádvorník, Machač.