(0:1)
Team logo PCB
Muži B

Cenná remíza juniorky v Zápech

K prvnímu utkání nové sezony zajížděla pardubická rezerva v neděli odpoledne do středočeských Zápů, odkud si béčko historicky nikdy nepřivezlo ani bod. A to se konečně změnilo, když se tak stalo po remíze 1:1.

Na malém hřišti v Zápech to bylo tradičně hodně soubojové utkání se spoustou standardních situací. Pardubičtí mladíci se ale snažili domácí přehrát kombinací a jedna taková akce vedla ke gólu. To ve 35. minutě unikl po pravé straně Mareš a nacentroval před branku, kde hlavičkoval Chvěja a domácí Duben si srazil míč do vlastní branky - 0:1! Domácí dlouho marně dobývali pardubickou branku, ale v 79. minutě se po dlouhém autu a prodloužení hlavou na zadní tyči prosadil T. Matějka - 1:1. Oba celky ale hrály o výhru až do konce více než šestiminutového nastavení. Branka již ale nepadla a tak se oba celky rozešly smírně.

Pavel Němeček, trenér Pardubic B: " Na soupeřově půdě se přesně potvrdilo to, co jsme očekávali. Utkání nebylo o fotbale, ale pro nás to bylo především o obranných standardních situacích. Nahrávalo tomu i malé hřiště, kde bylo nespočet soubojů. Ale kluci se s tím popasovali velmi dobře. Hodně toho uskákali a po zisku míče tam byla vidět snaha o fotbalové řešení následných herních situací. Pro náš mladý tým, to byla obrovská zkušenost. A škoda jen, že se nám v závěru nepodařilo přidat ještě jednu branku, kdy jsme dvakrát v dobré pozici hlavičkovali mimo bránu soupeře.

07.08.2022, 17:00 / 1. kolo, ČFL - skupina B

Branky: 79. Matějka - 35. vlastní (Duben). ŽK: 2:4. Rozhodčí: Baum z Ústí nad Labem (Míč, Doubek). Delegát: Prislupský z Býkve.