(0:1)
Team logo PCB
Muži B

Parádní výhra juniorky v Přepeřích

Ve třetím kole třetí ligy zajížděla pardubická juniorka do Přepeř, které se vloni umístili na 2. místě tabulky ČFL. Ani vzájemná bilance nebyla pro hosty nijak příznivá, když naposledy pardubičtí s Přepeřemi bodovali v létě 2019. To se však nyní změnilo a nemohlo to být lepší než dát vítězný gól ve třetí minutě nastaveni.

Zajímavé a bojovné utkání se rozhodovalo v závěrech obou poločasů. První branka padla do domácí branky ve 44. minutě, kdy se po závaru před brankou prosadil Tomáš Hrnčíř - 0:1. Vyrovnání se domácí dočkali v 83. minutě, kdy se po rohu hlavou prosadil Synek - 1:1. To nejlepší v zápase si ale nechali hosté až do úplného závěru. Ve druhé minutě nastavení vytáhl domácí gólman Truksa trestný kop Kurky na roh. A z něj se prosadil hrající asistent Ondřej Vencl, který hlavou usměrnil míč do branky - 1:2! Zbývající dvě minuty již hosté pozorně ubránili a po závěrečném hvizdu mohla vypuknout velká radost.

Pavel Němeček, trenér Pardubic B: "Celkově jsme herně odehráli velmi solidní utkání. Byli tam pasáže, kdy nás soupeř trochu zatlačil, ale dokázali jsme z toho vymanit. Na hřišti jsme především v defenzivě působili kompaktně a nebylo jednoduché se do nás dostat. V závěru jsme se pak čím dál tím více tlačili do koncovky a zaslouženě jsme si v nastavení užili radost z vítězství.

20.08.2022, 10:30 / 3. kolo, ČFL - skupina B

Branky: 83. Synek - 44. Hrnčíř, 90.(+3) Vencl. ŽK: 3:0. Rozhodčí: Kolátor z Ústí nad Labem (Doubek, Šimeček). Delegát: Tasch z Kolína.