FK Pardubice
TEP Team logo
1 0
(1:0)
Team logo PCE
Muži A

Prohra v Teplicích, musíme zabrat v dalších zápasech

Body se přidělují za góly, aktivita nestačí. Pardubáci podali na severu Čech statečný výkon, ale míč do sítě soupeře nedokázali dostat a tak z úvodního utkání nadstavby nic nevytěžili. Náprava může nastat za týden, kdy východočeský tým pojede do Brna.

Do skupiny o záchranu fotbalisté Pardubic nevstoupili vůbec dobře. Nezachytili totiž úvod utkání, ve kterém tahali za kratší konec a na konci první patnáctiminutovky inkasovali. Po dlouhém autu z pravé strany se totiž míč odrazil za hranici pokutového území k Danielu Trubačovi, který přesnou ranou nedal Nitovi šanci.

Poté se i Pardubáci dokázali dostat do pár slibných šancí. Tu největší měl ve 24. Minutě Dominik Janošek, který si po přihrávce Černého zasekl balón na levou nohu, kterou vyslal tvrdou střelu. Tu brankář Filip Mucha vytáhl na roh.

Po výměně stran už na hřišti byl prakticky jen jeden tým. Východočeši téměř nepustili Teplice k balónu a bušili do zavřené obrany jak to jen šlo. Po necelé hodině hry měl největší šanci Pardubic znovu Dominik Janošek. Ten si našel v pokutovém území přihrávku Michala Hlavatého a zakončil na zadní tyč, míč se ale od ní odrazil jen na brankovou čáru, odkud ho odkopl obránce.

I ve zbytku zápasu byly Teplice pod velkým tlakem, s většinou vzdušných balónů si ale dokázaly poradit a neinkasovaly. Na úvod skupiny o udržení tak Pardubice prohrály v Teplicích.

Radoslav Kováč (trenér FK Pardubice): „Dnes jsme rozhodně prohrát neměli. Soupeř díky ojedinělé, i když krásné střele vyhrál, nicméně my dnes odehráli dobrý zápas. Opět jsme nedali gól, náš problém je ten, že skoro v žádném utkání nejdeme do vedení. Měli jsme spoustu střel, 11 rohů, ale nic jsme z toho nevytěžili. Chybí nám důraz v šestnáctce, větší hlad u odražených míčů. Vytyčili jsme si cíl, že chceme získat z úvodních dvou venkovních zápasů alespoň tři body. Takže budeme muset teď vyhrát v Brně, jinak už to nejde.“
Team logo Team logo

Detaily utkání

06.05.2023, 15:00 / 31. kolo, FORTUNA:LIGA
 • Statistiky

  Branky:15. Trubač (Jukl). ŽK: 5:1 (Sy, Hora, Mičević, Mucha, Núr – 63. Vlček). Rozhodčí: Černý – Nádvorník, Leška. Držení míče: 36 % : 64 %. Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 5:5. Rohy: 1:11.

 • Diváci

  3263, stadion Na Stínadlech

 • FK Teplice

  Mucha – Hora, Chaloupek, Mičević – Hyčka (56. Sy, 70. Urbanec), Mareček, Jukl, Trubač (C), Hybš – Gning (70. Núr), Fila (80. Žák).

 • FK Pardubice

  Nita – Icha, Hranáč, Vlček, Chlumecký – Vacek (53. Darmovzal) – Sychra (75. Huf), Hlavatý, Janošek, Pikul (81. Krobot) – Černý (C).

Autor článku: David Klier

Autor fotografie: David Haan

Sdílet článek