PCE Team logo
Team logo HKR
Ženy A

Vítězné derby žen, ty v nadstavbě 2. ligy zvyšují náskok

Ve druhém kole nadstavbové části o druholigový titul si naše ženy doma poradily se svými hradeckými soupeřkami a zůstávají tak v čele tabulky.

Zápas to byl vyrovnaný, hodně bojovný a soubojový. Příliš krásy toto utkání nepobralo, avšak napětí a emoce byly veliké. Všechny holky zápas odmakaly, doslova ho odjezdily po zadku, šly si za vítězstvím a byly odměněné v podobě sladké výhry v DERBY. Pochvala patří opravdu všem hráčkám. Počínaje vynikající brankářkou Barčou Beránkovou a konče poslední střídající hráčkou. Všechny se zasloužily o tento úspěch, který nás opět o kousíček přiblížil našemu cíli.

​Kamil Kozák (trenér FK Pardubice): Před celým družstvem musím smeknout. Nyní se však již musíme koncentrovat na další zápasy. Po dvou vítězných utkáních doma nás čeká šňůra tří těžkých venkovních zápasů v Praze, Brně a Hradci. Pokud chceme uspět, tak musíme předvést podobný výkon jako nyní. Věřím však, že to naše hráčky dokážou a budeme úspěšní i nadále.

14.05.2023, 17:00 / 2. kolo, 2. liga žen - nadstavba

Branky: 7. Hýlová, 80. Novotná; ŽK 1:1; Rozhodčí: Pachtová - Holakovská, Machová.

125, stadion Dolíček, Pardubice

Beránková - Matějková, Kupková, Holcová, Němcová (87. Chlupáčová) - Neradová, Koblížková (73. Macháčková), Novotná - Hýlová (83. Nechvílová), Ninczová (73. Kružíková), Fialová (73. Krejčí).

• FC Hradec Králové

Mitanová - Kotoučková, Portychová, Vejrová, Novotná T. (65. Kovaříková) - Hrbková (65. Dostálová), Novotná P., Svobodová, Ličmanová (87. Kňourková) - Ringelová, Chocholoušová (65. Zemanová).

Autor článku: Veronika Sehnoutková

Autor fotografie: Martin Plíšek