(0:1)
Team logo PCE
Ženy A

Poslední letošní ženské derby skončilo nerozhodně

V předposledním kole druholigové soutěže se pardubický ženský tým představil na půdě druhého Hradce Králové. Ani tentokrát naše hráčky neokusily hořkost porážky a od sousedů vezou bod za remízu 1:1.

Po velmi povedeném vstupu do utkání jsme se ujali vedení, avšak neustále se zlepšující domácí hráčky dokázaly ve 2. poločase vyrovnat. S vypjetím všech sil se našim hráčkám podařilo remízu udržet a nadále tak zůstávají na jaře bez porážky.

Čtvrté letošní derby nabídlo spoustu napětí, emocí, soubojů, šancí i pohledných fotbalových akcí. V prvním poločase byly naše hráčky fotbalovější a po zásluze se ujaly brankou Ajky Matějkové po rohovém kopu Denči Neradové vedení. Několikrát nás při šancích soupeřek podržela výbornými zákroky Barča Beránková.

Ve druhém poločase jsme z různých důvodů museli vystřídat několik našich klíčových hráček a soupeřky nás zatlačily do obranného bloku. Povedlo se jim vyrovnat, ale vítěznou branku již naštěstí nepřidaly.

Kamil Kozák, trenér FK Pardubice: „Dnes musíme holky pochválit především za 1. poločas, kde předváděly velmi pěknou hru a ujali jsme se vedení. Druhá půlka byla z naší strany o poznání horší a soupeřky zaslouženě vyrovnaly. Oceňuji bojovnost všech dohrávajících hráček, které přispěly k tomu, že se nám podržela udržet remíza a nadále tak holky drží jarní neporazitelnost. Doufáme, že v posledním zápase sezóny proti hráčkám Sparty B v CFIG Areně (neděle 11. 6. od 15:00) holky předvedou kvalitní výkon po celý zápas a potěší naše fanoušky výhrou!“

03.06.2023, 13:30 / 5. kolo, 2. liga žen - nadstavba

Branky: 66. Portychová - 8. Matějková. ŽK 2:1. Rozhodčí: Hrušková - Čampišová, Kánská. Delegát: Navrátilová.