(2:0)
Team logo LIB
Muži A

Porazili jsme Liberec a máme první body!

Dva vstřelené góly v závěru prvního poločasu rozhodly o tom, že pardubický tým si v tabulce FORTUNA:LIGY připsal první tři body. Na libereckým celkem, který byl po dvou kolech na čele tabulky, Pardubáci zvítězili 2:1.

Pardubáci měli na lavičce nejen útočníka Červenku, který je v týmu na hostování z Dukly, ale také odchovance Tomáše Koukolu, který si v závěru utkání také připsal na své konto první ligové minuty.

Zápas se od začátku nesl ve vysokém fyzickém tempu, ale útočných šancí bylo minimálně. Pardubice si obrovskou příležitost připsaly až v sedmadvacáté minutě, když Kostka stříleným centrem našel před bránou Solila. Ten osamocený hlavičkoval, ale trefil se přímo do rukou brankáře hostí Vliegena.

Domácí také Slovanu nabídli šanci k první brance zápasu. Frýdek využil zaváhání obrany a šinul si to osamocený na Markoviče. Učebnicovým skluzem mu ale šanci překazil obránce Vlček.

Před pauzou se však s brankami roztrhl pytel. Konkrétně ve prospěch domácích fotbalistů. Nejprve ve 43. minutě se míč po skrumáži odrazil k Hlavatému, který s nutnou dávkou štěstí propálil brankaře hostů. Všichni už očekávali pauzu, ale Slovanu se čekání pořádně vymstilo. Vlček si udělal výlet na polovinu Slovanu, sebral míč Rondičovi a po úniku přes obranu následně i propálil gólmana – 2:0.

Liberec do druhé půle vlétl jako nový tým. Ze hřiště se poroučel Rondič a nastoupil Kozák. Tento tah se trenérovi hostů vydařil. Jelikož mladý útočník se dostal k odraženému míči ve vápně a vykřesal Slovanu naději na bodový zisk z Prahy.

Domácí si ale také vybojovali příležitost ke skórování. Vacek se ve vápně obtočil kolem obránce, ale pálil pouze pánu bohu do oken.

Slovan se během druhých pětačtyřiceti minut sice více držel na míči, ale příliš vážných šancí k vyrovnání neměl. Jednu z nich si ale vypracoval záložník Červ, když po rohovém kopu propálil obránce mezi nohami, ale Markovič stál na svém místě a zákrokem udržel jednobrankový rozdíl.

V úplném závěru mohly Pardubice ještě navýšit skóre, když hned několikrát vystřelily, ale Vliegen byl proti. Po jednom z odražených míčů mohl Hlavatý navýšit skóre, ale trefil pouze spojnici. Pardubice i tak berou první letošní tři body do tabulky FORTUNA:LIGY.

Jaroslav Novotný, trenér Pardubic: „Šli jsme do zápasu hlavně s tím, že si musíme pohlídat začátek, Liberec byl po dvou vítězstvích v euforii. Chtěli jsme zúročit výkony z minulých zápasů, kdy jsme nehráli špatně, ale i přes spoustu střeleckých příležitostí jsme nedávali branky. Dnes dlouho nebyly šance ani na jedné straně, bylo to důrazné a tvrdé utkání. V závěru poločasu se nám ale podařilo dát dva góly do šatny a chtěli jsme tak pokračovat i po pauze, ale hned jsme inkasovali a Slovan nás přitlačil. Celou dobu jsme se připravovali na standardní situace, a stejně jsme z ní dostali branku. Nakonec jsme to ubojovali a jsme za to strašně šťastní, kluci si to už zasloužili.“

14.08.2022, 16:00 / 3. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 43. Hlavatý, 45+1. Vlček – 48. M. Kozák (Matoušek II). ŽK: 4:2 (Vlček, Hlavatý, Markovič, Kostka - Matoušek II, Čech). Rozhodčí: Nehasil – Ratajová, Vyhnanovský. Delegáti: Příhoda a Andrejs.