PRI Team logo
0 2
(0:0)

Vezeme výhru z Příbrami, baráž jsme načali úspěšně!

Pardubáci se v Příbrami sice prosadili až po přestávce, ale radost z výhry 2:0 je oprávněná, není však dobojováno. Do nedělní odvety si ale náš tým nese slibný náskok.

Pardubáci začali aktivněji a měli často míč na kopačkách, blízko gólu byli ale jako první domácí fotbalisté. Už po necelých šesti minutách totiž tvrdě vystřelil Zeronik a míč skončil na tyči. Od té se ovšem odrazil do Jakuba Markoviče, který si málem dal vlastní gól, ale situaci zvládnul.

V pozoru však musel být hlavně domácí gólman Melichar. Zajímavě zakončoval třeba po centru zprava Martin Chlumecký či o chvíli později Dominik Janošek, v obou případech se však hráčům Pardubic nepovedlo otevřít skóre.

To zvládl až po přestávce Vojtěch Sychra. Po pěkné akci na levém křídle střílel Pavel Černý. Toho sice vychytal gólman Příbrami, naštěstí pro hosty ale k Vojtěchu Sychrovi. Ten byl pohotový a levou nohou uklidil míč do sítě – 0:1!

Skvělý vstup do druhé půle znamenal pro Pardubáky i navýšení skóre. Přesně po hodině hry totiž byl faulován Pavel Černý a sudí nařídil pokutový kop. Ten si vzal na starosti Dominik Janošek, který si počkal na pohyb brankáře a pálil přesně – 0:2.

Pardubáci i poté měli několik šancí na rozšíření svého gólového účtu, to však nepřišlo. Domácí obrana už neinkasovala, i tak si ale Východočeši vezou zpět domů velice slibný výsledek 2:0.

Radoslav Kováč (trenér FK Pardubice): „V prvním poločase byla z naší strany patřičná nervozita. Hodně jsme se prali s terénem, neměli jsme to pod kontrolou. Finální fázi jsme řešili strašně lehkomyslně. Několikrát jsme měli vystřelit, přehrávali jsme situace. Měli jsme i štěstí, protože jsme dostali dvě tyčky. Tenhle zápas byl o prvním gólu. Dali jsme ho my, Sychrič (Sychra) to tam dobře zavřel. To bylo strašně důležité a rozhodlo to zápas. Jsme hrozně rádi, že jsme tady vyhráli a nedostali gól. Vždy sem jezdím s respektem a pokorou. Hraje se tu hrozně těžko a kluci tu pořád mají kvalitu. Je to teprve první krok, nesmíme podcenit ani milimetr. Doma jsme silnější, budeme mít za sebou naše fanoušky. Určitě budeme hrát na vítězství.“

01.06.2023, 17:30 / 36. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 49. Sychra, 62. Janošek (pen.). ŽK: 2:2 (Jahić, Wágner – Hlavatý, Darmovzal. Rozhodčí: Berka – Nádvorník, Hájek.