0 1
(0:1)
Team logo BOH

Pardubice v prvním kole nestačily na Bohemians

V prvním FORTUNA:LIGOVÉM kole sezóny 2023/24 Pardubice přes herní i střeleckou převahu nestačily na pražské Bohemians nejtěsnějším rozdílem. O výhře klokanů rozhodla na začátku utkání přesná hlavička Hůlky.

Už ve 3. minutě utkání se prokličkoval do skvělé příležitosti Hlavatý, který ale na brankáře hostí nevyzrál. O dvě minuty později skórovali hosté. V 5. minutě zápasu se po rohovém kopu nejvýše vyšplhal na přední tyči Lukáš HŮLKA, který poslal klokany do vedení – 0:1.

V 19. minutě hry se na levé straně dokázal uvolnit pardubický Pikul. Jeho jedovatou střelu však Reichl konečky prstů vytáhl. Šest minut poté byl před stejným brankářem obrovský závar. Krobotova střela z první po centru Surzyna se od hostujícího brankáře odrazila přímo před dobíhajícího Tischlera. Ten ale ani nadvakrát míč za brankovou čáru nedopravil.

V prvním poločase si Pardubice vytvořily ještě několik nadějných příležitostí. Ani střela Tischlera, ani hlavička Ichy ale ke gólu nevedla. V samotném závěru první půle mohla Bohemka svůj náskok navýšit. S hlavičkou Hůlky si Kinský poradil, stejně jako s Jánošovou střelou zpoza vápna.

První šanci druhého poločasu si vytvořili hráči Bohemians. V 50. minutě po skvělé individuální akci střílel Köstl pouze do rukavic Kinského. Čtyři minuty poté spálil obrovskou šanci Pikul, který po přihrávce hlavatého střílel z bezprostřední blízkosti mimo tři tyče.

V 68. minutě zápasu zastavil nedovoleným zákrokem hrozící protiútok klokanů Jakub Matoušek. Po faulu na rozběhnutého svého jmenovce v zelenobílém dresu – Matouška – viděl červenou kartu. I v deseti se Pardubáci tlačili za vyrovnáním. Z toho ale pramenily protiútoky soupeře. Po jednom z nich unikal na domácí bránu Matoušek, který ale míč do sítě nedostal.

Několik zajímavých příležitostí v závěru utkání Pardubice využít nedokázaly, a proto z prvního kola FORTUNA:LIGY odešli červenobílí poraženi poměrem 0:1.

Radoslav Kováč, trenér FK Pardubice: „Zápas jsme nezvládli, takže jasné zklamání. Příležitosti na branku byly, ale selhali jsme ve finální fázi. Nerad se bavím o štěstí, ale trochu chybělo. Krobi (Krobot) to tam měl jasně dané, ale blbě to trefil. Hrozně mě mrzí gól ze standardní situace, můžeme se na to připravit. Na druhou stranu se mi určitě líbila reakce našeho týmu, že netrvalo dlouho a po gólu našel svůj rytmus. Do poločasu jsme hráli velmi dobře, bohužel tomu chyběl jen gól. Z těch šancí žádný nedat je špatně. Kluci, kteří hráli poprvé, to zvládli velmi dobře. Věřím, že to bude pokračovat. Potřebujeme v sobotu porazit Jablonec.“

22.07.2023, 15:00 / 1. kolo, FORTUNA:LIGA

Branka: 5. Hůlka.

ŽK: Krobot, Kováč (tr.) - Köstl, Jan Matoušek.

ČK: 1:0 (68. Jakub Matoušek).

Rozhodčí: Batík - Paták, Pospíšil.

Delegáti: Míka a Mikel.

Počet diváků: 3 817.