PCE Team logo
Team logo JAB
Muži A

V utkání s Jabloncem se diváci branky nedočkali

V rámci druhého kola FORTUNA:LIGY přivítali pardubičtí fotbalisté v CFIG Areně FK Jablonec. 3012 fanoušků, kteří v sobotu dorazili do CFIG Areny, se gólu nedočkalo. Pro Pardubáky to i tak znamená první bod v nové sezóně nejvyšší fotbalové soutěže.

Pardubice začaly utkání v aktivním stylu. Po několika náznacích šance se ve 12. minutě zápasu v první tutovce utkání ocitl Krobot. Pardubický útočník ale z dobré pozice nedokázal prostřelit Hanuše v hostující bráně. Ve 21. minutě CFIG Arena ztichla. To, když ideálně neodhadl svůj výběh gólman Pardubic Antonín Kinský, který nejdříve viděl žlutou kartu. Hlavní rozhodčí se ale šel podívat na video, žlutou kartu zrušil a vytáhl červenou.

I v deseti byli pardubičtí nebezpeční. Hlavatý se prokličkoval až k zakončení. Jeho pokus uvnitř šestnáctky ale Hanuše nepřekvapil. Ve druhé minutě nastavení z velké vzdálenosti pálil jablonecký Tekijaški, jehož střela se mezi tři tyče nevešla. V samotném závěru první půle ještě běžel sám na brankáře Budinského v zelenobílém dresu hrající Drchal. Pardubický gólman ale skvělým zákrokem udržel čisté konto.

Do druhé poloviny utkání vlétly oba týmy agresivně. Hned v úvodu musel hlavní sudí tahat z kapsy dvě žluté karty, obě pro hráče FK Jablonec. 63. minuta hry znamenala největší šanci utkání. Jablonecký Jovovič našel krásnou přihrávkou do vápna nabíhajícího Chramostu, který v pádu dokázal zakončit. Pro smůlu Jablonce, jeho rána mířila pouze na tyč.

V 68. minutě vběhl na hřiště Pavel Černý, pro kterého to byl 200. start v nejvyšší české soutěži. Bohužel pro fanoušky, kteří si v sobotu našli cestu do CFIG Areny, to bylo to poslední zajímavé, co se ve druhém poločase stalo. 3012 diváků tak sledovalo remízové utkání, ve kterém branka nepadla.

Radoslav Kováč, trenér FK Pardubice:„Měli jsme dobrý vstup do utkání. Dostali jsme se do šance, kdy mohl otevřít skóre Láďa Krobot. Měli jsme tam ještě jeden velký náznak. Bohužel jsme neproměnili. Pak jsme ve druhém zápase po sobě dostali červenou kartu. Vytvořil jsme malý tlak na, myslím, že na Hurtada, který poslal dlouhý míč za naší obranu. V tu chvíli jsme měli špatnou organizaci hry, protože jsme to pozdě odcouvali. Nechali jsme velký rozestup mezi stopery. Bylo to laciné. Tony Kinský to vyhodnotil tak, že vyběhl, ale místo míče trefil hráče. Na vyloučení jsme museli zareagovat tím, že jsme šli do tří stoperů. Potřebovali jsme totiž mít zhuštěný střed, hlavně vápno. Prostě udělat vše pro to, abychom nedostali gól. Čekali jsme, že by jedna šance na ohrožení brány soupeře by mohla přijít a že ji proměníme. Nějaký náznak se objevil, nicméně velká příležitost se už neurodila. Bod bereme, je to pořád ligový bod. Nicméně čtyři zápasy jsme doma nedali gól. Branky nestřílíme, přestože si šance vytváříme. Máme jich vysoký počet, ale zatím nám to tam nepadá. Chtělo by to nějakou šmudliku, abychom to odšpuntovali. Hlavně dvě červené v domácím prostředí a nula gólů není úplně dobrá vizitka. Zlepšili jsme určitě defenzivu, co se týče bránění. Ve dvou zápasech jsme inkasovali gól jenom ze standardky. V tom bychom chtěli pokračovat a k tomu jednoznačně zlepšit koncovku.“

29.07.2023, 15:00 / 2. kolo, FORTUNA:LIGA

Žluté karty: 42. Hlavatý - 45+6 F. Souček, 50. Čanturišvili, 54. Polidar. Červená karta: 24. Kinský (PCE)- Rozhodčí: Všetečka - Caletka, Leška. Delegáti: Beneš a Ondo.

3012, CFIG Arena Pardubice

Kinský – Surzyn, Halinský, Donát, Helešic (67. Kurka) – Icha – Patrák (77. Sychra), Darmovzal (67. Vacek), Hlavatý (C), Pikul (26. Budinský) – Krobot (67. Černý).

• FK Jablonec

Hanuš – Slávik (75. D. Souček), Tekijaški, Hurtado, Polidar – Čanturišvili (61. Pleštil), Považanec (C), F. Souček (61. Chramosta), Alégué (61. Jovović) – Kratochvíl – Drchal.

Autor článku: Kazimír Svoboda

Autor fotografie: Radek Klier