2 1
(1:0)
Team logo KAR

První výhra je tady, v domácím prostředí jsme porazili Karvinou

První tříbodový zisk v nové sezóně je tady! Pardubáci hostili ve 4. kole FORTUNA:LIGY Karvinou a po gólech Tischlera a Matouška vyhráli 2:1!

První velkou šanci zápasu měli hosté už po sedmi minutách zápasu. Po centru z pravé strany se k hlavičce z malého vápna dostal Akinyemi, jeho pokus ale zlikvidoval Viktor Budinský, který byl ve správném postavení a míč vyrazil.

V následujících minutách byla hra vyrovnaná a ani jeden tým si nevytvářel žádné velké šance. To platilo až do 39. minuty. Pavel Černý, který před zápasem byl oceněn za svůj 200. zápas v lize, poslal přesný centr do pokutového území. Tam se zjevil volný Emil Tischler a téměř po dvou letech se v lize gólově prosadil.

Těsně před přestávkou se hosté radovali z vyrovnání, ovšem ne dlouho. Gólu ex-pardubického Jiřího Bederky totiž předcházel ofsajd a skóre tak zůstalo 1:0 pro Pardubice i do poločasové přestávky.

Do druhé půle nastoupil z lavičky Jakub Matoušek a téměř se znovu uvedl ve špatném světle. Nepřesnou přihrávkou našel jen útočícího hráče, který v úniku na Budinského selhal, trefil jen tyč. O pár minut později Pardubáci navýšili své vedení a byl to právě Jakub Matoušek! Ten si naběhl na křížnou přihrávku Pikula, obešel brankáře a zakončil do odkryté brány.

Dvacet minut před koncem se gólově prosadil Ladislav Krobot po pěkné akci z levé strany, tomu ovšem předcházel ofsajd. Hosté tak ještě v závěru zdramatizovali zápasu. Nejprve Mikuš trefil tyč, o chvíli později už Karviná snížila. Martin Doležal hlavičkoval jen do Denise Halinského, který si v nastavení druhé půle dal smolný vlastní gól.

Zbytek utkání už si hráči Pardubic pohlídali s balónem na kopačkách a došli tak do vítězného konce. Proti Karviné tak získali tři body a slaví první výhru v aktuálním ročníku FORTUNA:LIGY.

Radoslav Kováč, trenér FK Pardubice: „Jsme strašně rádi, že jsme to konečně zvládli. Pro nás důležitý zápas i toho důvodu, abychom Karvinou dostali pod sebe. První půli jsme hráli dobře, aktivně, akorát na posledních 30 metrech jsme situace přehrávali, takže jsme měli jen jednu šanci a neuznaný gól. Ve druhém poločase byla škoda, že nám neuznali třetí gól, závěr pak byl zase nervózní. Soupeř poslal na hřiště vysoké hráče, ale uskákali jsme to. Nakonec jsme dostali smolný gól, na druhou stranu nám předtím pomohly tyče.“

13.08.2023, 15:00 / 4. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 39. Tischler (Černý), 55. Matoušek (Pikul) – 90+3. Halinský (vl.). ŽK: 1:3 (Vacek – Ražnatović, Boháč, Svozil. Rozhodčí: Berka – Mokrusch, Kříž.