0 1
(0:1)
Team logo SLO

Vyhořeli jsme v koncovce, Slovácko si odvezlo body

Horké sobotní odpoledne pardubickému týmu body nepřineslo. I přes řadu šancí vyšli domácí hráči střelecky naprázdno a o výhře Slovácka rozhodla trefa Kalabišky z prvního poločasu.

Fotbal se nehraje na šance a právě na jejich neproměňování doplatili v sobotu pardubičtí hráči. Po gólu volali v úvodu šance Matouška, Darmovzala a Černého, jenže pardubické trápení v koncovce pokračovalo i tentokrát.

A tak místo výrazného vedení domácí od 21. minuty prohrávali 0:1. Svou ojedinělou šanci totiž proměnil osamocený Kalabiška a hosté šli do vedení. Domácí hráče, které podporovaly tři tišíce fanoušků, inkasovaný gól výrazně zaskočil. Až v úplném závěru poločasu se ke střele odhodlal Černý, ale jeho střela skončila jen na břevně!

Krátce po výměně stran se mohl mezi střelce zapsat Patrák, který ovšem Šimkovu přihrávku nevyužil. Po hodině hry si s výhodnou pozicí neporadil ani Krobot. O chvíli později se musel vytáhnout Budinský, který ale další míč za svá záda nepustil.

V dalším průběhu utkání už gól nepadl a ani se neobjevovaly větší šance, statistiky se tak měnili jen při „rozdávání“ žlutých karet, domácí jich v souboji viděli celkem šest.

Další souboj čeká na pardubické fotbalisty ve středu, kdy se od 17:30 hodin představí v pohárovém utkání v Mostě.

26.08.2023, 15:00 / 6. kolo, FORTUNA:LIGA

Branka: 21. Kalabiška. Rozhodčí: Szikszsay – Hrabovský, Mokrusch. ŽK: 6:2 (Halinský, Hlavatý, Krobot, Helešic, Surzyn, Pikul – Hofmann, Trávník).