TEP Team logo
0 1
(0:0)

Skvělé! Vezeme tři body z teplického trávníku!

Dramatická sobotní bitva skončila v Teplicích výhrou pardubického týmu! O výhře východočechů rozhodl v závěru utkání brankou Ladislav Krobot.

Do utkání v Teplicích poslali trenéři do základní sestavy osmnáctiletého Štěpána Míška a vyplatilo se jim to. Mladý hráč podal dobrý výkon a byl u toho, když Pardubáci v této sezóně poprvé bodovali venku.

Ve vyrovnaném utkání měli první dvě šance domácí hráči, ale Jásir netrefil branku, a když se po odraženém míči dostal do skvělé šance Fila, vychytal ho Budinský. Dvě velké šance ale měli i hosté. Nejprve Černý nepřekonal Grigara, když nevyužil skvělé postavení tváří v tvář domácímu gólmanovi. A když se v 27. minutě dostal k zakončení před odkrytou brankou Hlavatý, míč mu skočil a přistál na ruce…

Krátce před přestávkou střílel těsně vedle Tischler a když na druhé straně Fila přehodil Buninského, uklidil míč do bezpečí pardubický Donát. V první půli se tedy tři a půl tisíce diváků gólu nedočkaly.

Po změně stran úporná bitva pokračovala a dlouho to vypadalo, že se tribuny gólu nedočkají. Žádnou akci ani střelu nešlo označit za nebezpečnou, až v 79. minutě se domácí jemně zachvěli, když napřahoval Tischler, ale jeho pokus se mezi tyče nevešel. A tak si v 82. minutě vzali slovo střídající hráči.

Helešiš totiž zatáhl míč po levé straně skoro do teplického vápna, našel Krobota a ten svou šanci využil! Pardubáci se radovali z gólu, VAR chvilku situaci přezkoumával, ale trefa platila a hosté vedli. V závěru utkání se již nic podstatného nestalo a Pardubice se mohou před reprezentační přestávkou radovat z výhry 1:0.

Radoslav Kováč, trenér Pardubic: "Bojovné utkání, hodně soubojů a faulů. Nebyl to úplně hezký zápas. Oba týmy měly dvě velké šance v první půli, po změně stran nás Teplice trochu přitlačily. Nakonec jsme vyhráli, ale přiznám se, že v 80. minutě už bych byl spokojený i s bodem. Teplice jsou v pohodě, těžko se proti nim hraje. Tři body před reprezentační pauzou vždycky potěší, navíc s nulou vzadu."

02.09.2023, 15:00 / 7. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 82. Krobot (Helešic). ŽK: 1:3 (Trubač – Matoušek, Tischler, Surzyn). Rozhodčí: Kvítek – Kubr, Machač. Držení míče: 47 % : 53 %. Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 7:4. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 19:21.