0 1
(0:1)
Team logo SLA

Slavia nás přemohla gólem z penalty

Pardubický tým v domácím utkání nebodoval, podlehl pražské Slavii 0:1. Jediný gól padl v prvním poločasu z pokutového kopu.

Úvod utkání byl poměrně vyrovnaný. Domácí, kteří nastoupili i se dvěma posilami Pablem Ortizem a Kryštofem Daňkem, měli pár náznaků šancí, Aleš Mandous ale mohl být relativně v klidu. Proti žádné přímé střele dlouho zasahovat nemusel. Dle očekávání byli hosté na druhé straně nebezpečnější a více ohrožovali domácího gólmana. Viktor Budinský si připsal hned několik zákroků. Proti hlavičce Muhameda Tijaniho z 22. minuty by asi nezasáhl, to by ale útočník Slavie musel nasměřovat hlavičku z dobré pozice mezi tři tyče.

Po necelé půlhodině hry se Lukáš Provod z levé strany s míčem dostal do pokutového území a dostal se před bránícího Michal Surzyna. Ten slávistického levého beka fauloval a pískal se pokutový kop. Václav Jurečka bezpečně proměnil a poslal Slavii do vedení.
Hned z kraje druhého poločasu mohli svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského navýšit své vedení. Po nedorozumění v domácí obraně se ve stoprocentní šanci ocitl Conrad Wallem, Viktor Budinský však předvedl skvělý zákrok. Norský záložník byl v akci i přesně po hodině hry. Tentokrát hlavou ještě vybídl ke skórování Jurečku, ten ovšem z bezprostřední blízkosti minul bránu.

Slavia i nadále měla herní převahu, skóre však nenavýšila. To se ji mohlo vymstít v závěru zápasu, kdy Pardubáci měli několik rohových kopů v rychlém sledu. Po jednom z nich hlavičkoval při svém debutu útočník William Mukwelle, jehož zakončení vytáhl mimo bránu gólman Aleš Mandous. Hosté už si v závěru výsledek pohlídali a Pardubice tak v domácím prostředí prohrály těsně 0:1.
Radoslav Kováč, trenér Pardubic: "Do 10. minuty jsme se docela dostávali za obranu Slavie, ale nevyřešili jsme to. Ve finální fázi jsme se dostali na dvě tři přihrávky, ale hned jsme šli do ztráty. Po 10. minutě jsme měli problém vylézt z naší poloviny. Do druhého poločasu jsme chtěli dát svěží vítr, proto jsme tam poslali Krobíka (Krobota), který to trochu oživil. Ve druhém poločase jsme měli nějaké náznaky, ale Slavia měla dost příležitostí. Podržel nás Buďa (Budinský), do konce zápasu nás nechal živit naději, že bychom mohli srovnat. Šance nakonec přišla, ale Mandy (Mandous) to dobře chytil. Slavia vyhrála zaslouženě."

16.09.2023, 18:00 / 8. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 28. Jurečka (pen.) Karty: 38. Surzyn (PCE), 43. Helešic (PCE), 72. Krobot (PCE) – 47. Wallem (SLA). Držení míče: 36 % : 64 %. Střely na branku: 1:8. Střely mimo: 2:14. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 8:14.