2 3
(2:1)
Team logo VEL

Rezerva podlehla v neděli Velvarům

B-tým v neděli dopoledne nastoupil proti Slovanu Velvary, tedy proti soupeři, na kterého pardubičtí fanoušci nevzpomínají v dobrém, neboť tento středočeský tým vyřadil před nedávnem v MOL Cupu pardubické áčko. Ani rezerva Pardubic ale nedokázala Velvary porazit, přestože v utkání 10. kola ČFL nad soupeřem vedla.

Pardubický tým nevstoupil do utkání nejlépe, když ve 14. minutě inkasoval po rohovém kopu. Na zadní tyč si naběhl Petr Šlegl, který střelou k bližší tyči překonal Šimůnka. Poté však svěřenci trenéra Němečka zlepšili obraz hry a vytvořili si několik střeleckých příležitostí. Ve 22. minutě utekl po lajně Leandro Lima, který stříleným centrem vybídl ke skórování Samuela Šimka. Ten se z bezprostřední blízkosti nemýlil a srovnal stav utkání! O 8 minut později se pardubické rezervě podařil dokonat obrat zápasu, když si po rohovém kopu naběhl na centr Šimka Brazilec ve službách Pardubic Leandro Lima a hlavou na přední tyči skóroval! Do konce první půle se už nic nestalo, a pardubičtí tak odcházeli do šaten spokojenější. Po přestávce měl více ze hry tým z Velvar. Pardubičtí sice dlouho odolávali, přesto však velvarští v 64. minutě udeřili. Pardubické obraně se nepodařilo uhlídat kapitána soupeře Ladislava Vopata, který pláchl středem hřiště a tváří v tvář pardubickému gólmanovi vyrovnal na 2:2. Devět minut před koncem utkání dokázaly Velvary otočit stav zápasu na svoji stranu. Lukáš Březina centroval míč z levé strany hřiště tak šikovně, že si ho Matěj Šimůnek srazil sám do vlastní sítě. V závěru se Pardubicím nepodařilo skóre utkání srovnat, a Velvary tak z Pardubic odjíždí se všemi třemi body.

Pavel Němeček, trenér Pardubic B: „První poločas jsme odehráli dobře. Mrzí nás gól, který jsme obdrželi, ale přesto jsme hráli pěkný fotbal a do přestávky ještě zvládli otočit. V druhém poločase jsme přestali běhat za obranu soupeře. Také jsme propadali v osobních soubojích, za což nás Velvary potrestaly. Věděli jsme, že má soupeř šikovné a fotbalové hráče. Svoji kvalitu naplno ukázali v druhé půli. Bohužel jsme znovu předvedli, že se nám nedaří v druhých poločasech. Nevím, čím to je, ale musíme na tom zapracovat, aby se to neopakovalo a takové zápasy jsme dotáhli do vítězného konce.“

09.10.2022, 10:15 / 10. kolo, ČFL - skupina B

Branky: 22. Šimek, 30. Lima – 14. Šlegl, 64. Vopat, 81. Šimůnek (vla.). ŽK: 1:0 (Jarkovský). Rozhodčí: Tryzna – Ježek, Stieber.