PLZ Team logo
6 2
(3:1)

V Plzni jsme vedli, domácí ale zápas otočili

Dobře se pro pardubický tým vyvíjel zápas na plzeňském trávníku, naši hráči dokonce vedli. Jenže domácí Viktoria byla silná v ofenzivě, duel otočila a zvítězila vysokým gólovým rozdílem.

Po dlouhé době Pardubáci vyběhli na trávník se třemi stopery. Do sestavy se vrátil Marek Icha, poprvé od svého příchodu nastoupil od první minuty také kamerunský útočník William Mukwelle. První vážnější příležitost měli po šesti minutách domácí fotbalisté, s hlavičkou Dweha si ale poradil Viktor Budinský.

Další velkou šanci si připravili hosté a hned z toho byla první branka utkání! Kryštof Daněk středem proběhl plzeňskou obranou a dostal se do velké šance. Tu mu zhatil Jindřich Staněk, Denis Darmovzal ale rychle zareagoval a z bezprostřední blízkosti míč dostal za brankovou čáru – 0:1.

Vedení Pardubic ale netrvalo příliš dlouho. Plzeň měla herní převahu a tu po deseti minutách využila ke srovnání skóre, o které se postaral Lukáš Kalvach. Ten ještě do poločasu asistoval na góly Sampsona Dweha a Robina Hranáče, o půli tak bylo skóre 3:1 pro domácí.

Vstup do druhé půle pokračoval v podobném duchu. Už po pěti minutách nešťastně zahrál ve svém pokutovém území Ladislav Krobot a následný pokutový kop proměnil Erik Jirka. Svěřenci trenéra Radoslava Kováče už se nedokázali vzpamatovat a ještě dvakrát inkasovali. V závěru ještě čestný úspěch zaznamenal po individuální akci Kryštof Daněk, který upravil konečný výsledek na 2:6 z pohledu Pardubic.

Radoslav Kováč, trenér Pardubic: „Začali jsme slušně, dali jsme gól a vedli 1:0. Gól na 1:1 ale rozhodl celé utkání. Nesmyslnou chybou jsme dávali míč přes osu, úplně blbě. Z toho byl trest. Poločas skončil 3:1 a bylo po zápase. Pro nás zase obrovská škola v tom, jak Plzeň hraje evropsky, náročně. Něco jako Slavia, Sparta. Pracujou, sprintujou, fantasticky zahrávají standardní situace. Tam nás přetlačili. Ale myslím si, že jsme to Plzni hrozně ulehčili chybami.“

24.09.2023, 15:00 / 9. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 23. Kalvach (Durosinmi), 27. Dweh (Kalvach), 45. Hranáč (Kalvach), 53. Jirka (pen.), 82. Durosinmi (Kalvach), 85. Durosinmi (Chorý) – 13. Darmovzal, 90+1. Daněk. ŽK: 2:3 (Traoré, Hejda – Helešic, Kováč, Míšek. Rozhodčí: Volek – Paták, Hurych. Držení míče: 59 % : 41 %. Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 6:1. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 16:9.