1 1
(1:0)
Team logo HKR

V nedělním derby se oba týmy o bodový zisk rozdělily

Poločasové vedení po gól Pavla Černého, snaha o navýšení náskoku, ale místo toho remíza ve východočeském derby. To je stručné hodnocení nedělního zápasu v CFIG Areně.

První velkou šanci měli hosté už po necelých třech minutách. Po přízemní přihrávce ze strany zakončil Daniel Vašulín, proti jeho zakončení k tyči se ale blýskl skvělým zákrokem brankář Viktor Budinský. Po většinu první půle měli hosté herní převahu, další velkou šanci ale neměli.

Těsně před poločasem se po zaváhání obrany Hradce objevil v šanci Kryštof Daněk. Ten vystřelil, současně byl ale faulován Ondřejem Ševčíkem. Po zásahu VAR nařídil rozhodčí Berka penaltu a tu si postavil Pavel Černý. Ten poslal brankáře Bajzu na druhou stranu a střelou k levé tyči otevřel skóre zápasu.

Ze začátku druhé půle měli Pardubáci dvě velké šance. Nejprve Jakub Matoušek obešel obránce a chystal se zakončit, míč si ale nešťastně ukopl. Pár desítek sekund poté Kryštof Daněk předložil míč na velkém vápně Michalu Hlavatému, který ve velké šanci zamířil těsně vedle tyče.

Po hodině hry už se skóre měnilo podruhé. Centr zkušeného Václava Pilaře si na zadní tyči našel Štěpán Harazim a ten nedal Viktoru Budinskému šanci. Tři minuty poté se v další šanci Votroků ocitl Daniel Vašulín, jeho střelu tentokrát domácí gólman vyrazil do bezpečí.

V závěru měly Pardubice územní převahu, kromě šance Vojtěcha Sychry z ofsajdu si ale žádnou jinou příležitost nevytvořily. Východočeské derby s Hradcem Králové tak skončilo remízou 1:1.

Radoslav Kováč, trenér Pardubic: „Do utkání jsme vstoupili nervózně, Hradec byl silnější na míči. Pak jsme převzali iniciativu, což vyústilo gólem. Utkání rozhodla neproměněná šance Hlavatého, za stavu 2:0 už si myslím, že bychom zápas zvládli. Po inkasované brance jsme z toho zase trochu vypadli, ale pak jsme měli šance stejně jako Hradec. Je to domácí ztráta, navíc jsme chtěli napravit až ostudný výkon v poháru ve Velvarech. Remíza je ale nakonec spravedlivá. Každý bod se počítá, musíme to napravit venku.“

01.10.2023, 18:00 / 10. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 44. Černý (pen.) – 61. Harazim (Pilař). ŽK: 1:2 (Icha – Ševčík, Kodeš). Rozhodčí: Berka – Vlček, Vyhnanovský. Držení míče: 53 % : 47 %. Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 7:3. Rohy: 0:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 10:16.