OST Team logo
1 1
(0:1)

Pardubáci vezou z Ostravy cenný bod!

Svěřenci trenéra Radoslava Kováče vybojovali v Ostravě důležitý bod za remízu 1:1. O to se postaral proměněným pokutovým kopem v první půli Kryštof Daněk. Domácí ve druhém poločase vyrovnali, ale to bylo vše. Před reprezentační přestávkou tak bodujeme podruhé v řadě.

Pardubičtí fotbalisté si vytvořili první šanci utkání. Kryštof daněk napřáhl na hranici vápna, ale domácí brankář stačil zasáhnout. Následně to byli domácí, kteří určovali tempo hry. Několik centrů vyprodukoval aktivní Ewerton, žádný z nich ale gólovou radost Baníkovcům nepřinesl. Ve 29. minutě hry se mohli radovat Pardubáci. Po rohovém kopu se k odraženému míči dostal Darmovzal, jehož pokus Letáček vyrazil.

Ve 42. minutě vybojoval pokutový kop pro hosty aktivně hrající Míšek! Míč si na puntík postavil Kryštof DANĚK, který střelou doprostřed brány nedal gólmanovi domácích šanci - 0:1. Do kabin tak odcházeli spokojenější hráči Pardubic.

Hned v první minutě druhé půle nebezpečně vypálil domácí Ewerton, jehož projektil vytěsnil brankář Budinský konečky prstů na roh. V 50. minutě to už stejnému hráči vyšlo. EWERTON vystřelil z pětadvaceti metrů a ranou k tyči nedal brankáři Pardubic šanci - 1:1.

Dvě obrovské šance v průběhu dvou minut si poté vytvořil ostravský Rigo. V obou případech ale skvěle zasáhl slovenský brankář ve službách FK Pardubice. V 69. minutě unikl obraně Baníku Tischler, který neprostřelil brankáře domácích, u odraženého míče se objevil Sychra, na kterého zívala poloodkrytá brána. Obránci Ostravy stačili jeho střelu zblokovat.

Závěr utkání zvládli svěřenci trenéra Kováče ubránit, a tak si před reprezentační přestávkou vezou z Městského stadionu v Ostravě důležitý bod za remízu 1:1!

Radoslav Kováč, trenér Pardubic: "Myslím, že jsme podali velice dobrý týmový výkon. Byli jsme aktivní, v prvním poločase jsme udělali jen jeden proběh, chtěli jsme jich mít víc. Chtěl bych pochválit Štěpána Míška. Ročník 2005, zvládl to fantasticky, už druhý zápas. V Teplicích jsme s ním brali tři body, teď na Baníku bod. Zaslouží velký respekt. Ve druhém poločase už nám trošku ubývaly síly, nebyli jsme nahoře tak aktivní. Baník trošku přidal, začal být daleko aktivnější. Hodně na nás vylezl, Buďa (Viktor Budinský) nás podržel. Měli jsme i štěstí, ale to přeje připraveným. My jsme zase na druhé straně mohli dát gól Sychrou, šanci měl i Matoušek. Bod s Ostravou před reprezentační pauzou musíme brát, je to jiný Baník než před třemi měsíci."

07.10.2023, 18:00 / 11. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 50. Ewerton (Rigo) – 42. Daněk z pen. Karty: 2:2 (Kubala, Lischka – Daněk, Kováč). Rozhodčí: Petřík – Mokrusch, Podaný, VAR: Adámková. Držení míče: 58 % : 42 %. Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 13:1. Rohy: 10:1. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 7:10.