1 1
(1:0)
Team logo OLO

Smolný závěr, po vlastňáku máme jen bod!

Byl to velmi nešťastný závěr utkání proti Hanákům. Pardubice po Daňkově gólu z první půle dlouho vedli, Olomouc ale v nastaveném čase dokázala srovnat. Utkání skončilo 1:1 a Pardubáci mají za sebou na třetí dělbu bodů v řadě.

Na první větší šanci utkání čekali diváci v CFIG Areně čtvrt hodiny. Po rychle zahraném autu Olomouce přišel centr na zadní tyč, kde vyplaval volný Juraj Chvátal. Jeho tvrdé zakončení k přední tyči ale skvělým zákrokem vyrazil Viktor Budinský.

O pár minut později bylo rušno na druhé straně hřiště. Kryštof Daněk byl faulovaný, rozhodčí ale signalizoval přímý kop. Byl ale povolán k monitoru, kde své rozhodnutí přehodnotil a nařídil pokutový kop! Sám faulovaný Kryštof Daněk to vzal na sebe a bezpečně proměnil.

Po hodině hry bylo na stadionu znovu veselo, radost ale netrvala dlouho. Po odražené střele Kryštofa Daňka napálil míč do sítě Emil Tischler, gól ale nakonec po rozhodnutí rozhodčího neplatil. V době kopu totiž stál v ofsajdu Ladislav Krobot a podle názoru rozhodčích překážel brankáři Digaňovi.

Už to vypadalo, že Pardubáci ubrání jednogólové vedení, ovšem poté přišla čtvrtá minuta nastavení. Po rozehraném volném kopu nakrátko přišel centr do pokutového území, který si smolně do vlastní sítě srazil obránce Denis Halinský. Hosté tak vyrovnali a skóre už se neměnilo. Pardubice tak doma ztratily dva body a remizoval s Olomoucí 1:1.

21.10.2023, 15:00 / 12. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 22. Daněk z pen. - 90.+4 vlastní Halinský. Rozhodčí: Rouček - Hrabovský, Šimáček. ŽK: 3:1 (Ortiz, Daněk, Patrák - Vodháněl). Držení míče: 48 % : 52 %. Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 2:6. Rohy: 6:6. Fauly: 11:14.