CEB Team logo
0 1
(0:1)

Pardubáci vyhráli v Českých Budějovicích!

Hráči okolo trenéra Radoslava Kováče po třech ligových remízách slaví konečně vítězství. Ve 13. kole FORTUNA:LIGY pardubičtí fotbalisté porazili SK Dynamo České Budějovice na hřišti soupeře 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil v 9. minutě Tomáš Zlatohlávek.

První šanci zápasu si vytvořil v 8. minutě hry pardubický Daněk, jehož střela z hranice šestnáctky skončila vedle brány. Pardubický tým to ale mrzet nemuselo. O minutu později se totiž s balónem u své kopačky dostal do vápna Hlavatý, který posunul balón na Tomáše ZLATOHLÁVKA, jehož střela na zadní tyč skončila v síti – 0:1.

Následně si domácí vytvořili dvě gólové příležitosti. Rána Šiguta z 27. minuty, ani střela Adedirana z otočky se mezi tři tyče nevešly. Červenobílí tak do šaten odcházeli spokojenější, když vedli nejtěsnějším možným rozdílem.

Ve druhé půli se dlouho na výraznější střeleckou šanci čekalo až do 57. minuty. Hostující Míšek centr ze strany promáchl, následný pokus Vacka mířil vysoko nad bránu domácího Šípoše. O deset minut později mohl Zlatohlávek přidat svůj druhý gól v utkání. Vypadalo to, že půjde sám na bránu, svého obránce přetlačil, ale míč do brány nedostal, když ji minul.

V 71. minutě nastoupil po dlouhém zranění na ligový trávník Tomáš Solil. Ten se po svém příchodu mohl hned uvést mezi střelce. Jeho štiplavou ránu domácí brankář ale vytěsnil na roh. Závěr duelu Pardubáci zvládli, a domů si tak vezou tři důležité body za vítězství 1:0.

28.10.2023, 15:00 / 13. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 9. Zlatohlávek (Hlavatý). Žluté karty: 53. Skalák (CEB), 64. Adediran (CEB). Rozhodčí: Petřík – Dresler, Bureš