0 1
(0:1)
Team logo ZLI

Se Zlínem to na body nestačilo

Pardubický tým po čtyřech neprohraných ligových zápasech a výhře v Českých Budějovicích podlehl v CFIG Areně Zlínu nejtěsnějším rozdílem. Východočechy skolila branka Bůžka z nastaveného času první půle.

Červenobílí začali utkání aktivně a hosty k balónu příliš nepouštěli. Z toho pramenila první střela na bránu v 10. minutě, o kterou se postaral domácí Hlavatý. Jeho pokusu ale chyběla razance, a Dostála tak neohrozila. Ve 24. minutě mohl rozvlnit síť pardubický Zlatohlávek. Ten dostal míč do běhu a objevil se tváří v tvář zlínskému gólmanovi, který mu ale stihl skočit pod nohy a balón přikrýt.

Po půlhodině hry ožili také hráči FC Zlín. Ve 32. minutě mohli jít dokonce do vedení, míč po rohovém kopu do sítě dopravili, avšak všemu předcházel útočný faul. 44. minuta znamenala pro hosty další obrovskou příležitost. Někdejší hráč FK Pardubice, aktuálně hájící barvy zlínského klubu - Tomáš Čelůstka se dostal po přihrávce Vukadinoviče do velké šance. Jeho zakončení ale chyběla přesnost, bránu Budínského netrefil. Co ale zlínským nevyšlo předtím, to napravili ve druhé minutě nastavení úvodního poločasu. Alexandr BUŽEK se odhodlal ke střele z hranice šestnáctky, zdánlivě nevýrazná rána se otřela o záda pardubického Kukučky a domácí brankář už nestihl zareagovat - 0:1.

15 minut po změně stran mohl srovnat stav utkání Zlatohlávek. Toho ke skórování vybídl Helešic, zakončení pardubického hrdiny z minulého duelu v Budějovicích se ale mezi tři tyče nevešlo. Zlín i nadále velmi spolehlivě bránil a domácí celek k ničemu závažnému nepouštěl. Až v samotném závěru se mohli pardubičtí dočkat zaslouženého vyrovnání. Nákop Ichy si málem do vlastní sítě ztečoval jediný střelec zápasu Bužek, Dostál ale skvěle zasáhl.

Pardubický tým tak ukončil sérii čtyř neproher v řadě, když na domácí půdě nestačil na FC Zlín 0:1.

04.11.2023, 15:00 / 14. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 45+2. Bužek (Bartošák). Žluté karty: 2:5 (56. Kukučka, 82. Solil – 24. Slončík, 72. Cedidla, 75. Didiba, 90+1. S. Dostál, 90+4. Černín). Rozhodčí: Vokoun – Mokrusch, Volf. Delegáti: Plesar, Vysloužil.