MBO Team logo
1 0
(0:0)

Z Boleslavi se vracíme bez bodů

V rámci 15. kola FORTUNA:LIGY zajížděly Pardubice na půdu FK Mladá Boleslav. V utkání, které od začátku do konce propršelo, si východočeši vytvořili několik gólových šancí, žádnou z nich ale nevyužili, zatímco soupeř udeřil na začátku druhé půle. Jedinou branku utkání vstřelil Kušej, což znamená, že se Pardubáci vrací domů bez bodového zisku.

První výraznou šanci utkání zařídili domácí. Po rohovém kopu Matějovského číhal na vzdálenější tyči Mareček, který ale stejnou konstrukci nastřelil.O 4 minuty později to mohli být pardubičtí, kteří se mohli poprvé v zápase radovat. Pikul si skvěle navedl míč až do šestnáctky, vypálil, ale brankář Trmal balón vytěsnil. Z následného rohu si hosté vytvořili další střeleckou příležitost. Tischler vybídl ke skórování Zlatohlávka, jehož střela skončila metr nad břevnem.

V samotném závěru první půle podklouzl domácí obránce Suchý, a na bránu tak běžel osamocený Tischler. Ten ale zakončení vůbec nezvládl a pouze nechal vyniknout Trmala.

Dvě minuty po změně stran vstřelili první branku duelu domácí. Karafiát dlouhým pasem vysunul Vasila KUŠEJE, který nejdříve skvěle zpracoval míč do běhu a následně nedal šanci brankáři Budínskému - 1:0

V 50. minutě hry poslal centr do vápna Matějovský. Na ten si naskočil Sakala, domácí středopolař ale trefil pouze břevno, následně se výborným zákrokem zaskvěl pardubický gólman. Druhý poločas nabízel i nadále zajímavou podívanou. Kušej ze strany vypustil střílený centr, který zapadl jen těsně vedle hostující brány, skóre se tak neměnilo.

Za zmínku stojí také šance mladoboleslavského Marečka z 83. minuty, jenž vystřelil, avšak bránu o pár centimetrů minul. V samotném závěru se Pardubákům podařilo vytvořit závar před domácí klecí, ani to ale na gól nestačilo. Mladá Boleslav si tak dokráčela k vítězství, které pro Pardubice znamená druhou prohru v řadě.

11.11.2023, 15:00 / 15. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 47. Kušej (Karafiát). Bez karet. Rozhodčí: Hocek – Kříž, Černoevič. Delegáti: Beneš a Ubias.