1 2
(1:1)
Team logo SPA

Nedělní bitva se Spartou skončila těsnou porážkou

Nedělní odpolední bitva proti Spartě skončila těsnou porážkou pardubického celku. Ten sahal v závěru po vyrovnání, ale vyrovnávací gól Mukwelleho v 90. minutě VAR odvolal. Body si tak odvezl lídr tabulky.

Vstup do zápasu neměly Pardubice špatný. Nebály se kombinovat a vytvářely si i náznaky šancí. Tu největší měl po dvanácti minutách Marek Icha. Michal Hlavatý totiž rozehrál rohový kop po zemi právě na nohu Ichy, jehož utažená střela jen lízla pravou tyč.

O chvíli později už se skóre měnilo. Nikým nehlídaný Ladislav Krejčí si naběhl do pokutového území a našel si centr Adama Karabce. Antonín Kinský sice dělal co mohl, na balón ale nakonec nedosáhl. Tento stav ale netrval dlouho. O sedm minut později totiž Patrák uspěl v souboji a získal míč pro Tomáše Zlatohlávka. Ten si navedl balón na levou nohu a zamířil přesně pod břevno!

Takový stav trval až do přestávky. Ani vstup do druhého poločasu nebyl ze strany domácích fotbalistů špatný. Už po sedmi minutách vnikl do pokutového území Tomáš Solil a byl faulován. Původně hlavní rozhodčí odpískal penaltu, po zásahu VAR se ale nakonec kopal jen volný přímý kop. Michal Hlavatý z dobré pozice pak trefil jen zeď.

Po hodině hry se opakoval scénář z prvního poločasu Ladislav Krejčí si naběhl před bránu Pardubáků a našel si centr Lukáše Haraslína, po kterém vrátil svému týmu vedení. Zanedlouho poté se prosadil také Jan Kuchta, ten však těžil z ofsajdového postavení.

Závěr zápasu patřil domácím fotbalistům, kteří si šli za vyrovnáním. A to také přišlo. Po rohovém kopu poslal míč do vápna Kamil Vacek a k míči se dostal William Mukwelle, který prostřelil brankáře Vindahla. Radost ovšem byla předčasná, po dlouhé konzultaci s VAR totiž rozhodčí Černý gól odvolal pro ofsajd střelce.

Radoslav Kováč, trenér Pardubic: „Chtěl bych poděkovat lidem, kteří se postarali o to, aby se dnes mohlo hrát. Hrálo se na výborném terénu, plac byl skvěle nachystaný. Je vidět, že když se chce, tak to jde. Odehráli jsme velmi dobrý zápas. Trochu jsme změnili strategii. Dali jsme tři střeďáky vedle sebe, protože jsme věděli, že Sparta je skvělá v meziprostorech a že je tam největší nebezpečí. Kluci to plnili výborně. Dostali jsme dva góly od Ládíka (Krejčího), tam jsme ho nenabrali. Rozhodl to celé. Zlatan (Zlatohlávek) dal krásný gól. Kluci to odpracovali fantasticky, hlavně za ně mě mrzí, že z toho není ani bod. Naše domácí bilance je velmi slabá. Aspoň pro diváky musíme poslední domácí zápas (v podzimní části) s Libercem za každou cenu zvládnout za tři body.“

03.12.2023, 15:00 / 17. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 26. Zlatohlávek (Patrák) – 19. Krejčí ml. (Karabec), 65. Krejčí ml. (Haraslín). ŽK: 1:2 (Vacek – 79. Kuchta - 90+5. Kairinen). Rozhodčí: Černý – Váňa, Antoníček. Držení míče: 34 % : 66 %. Střely na branku: 4:9. Střely mimo: 3:7. Rohy: 3:11. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 8:10.