2 0
(1:0)
Team logo LIB

Na rozloučenou s podzimem jsme porazili Liberec!

Rozloučení s podzimem dopadlo na výbornou! Pardubický tým dokázal v 19. kole FORTUNA:LIGY zdolat Liberec a v posledním duelu roku 2023 bere tři body!

Od začátku měli míč na kopačkách spíše hosté, ovšem byli to hráči Pardubic, kteří se jako první mohli radovat. Už ve dvanácté minutě totiž Vojtěch Patrák vysunul kolmou přihrávkou Tomáše Zlatohlávka. Ten potvrdil svou střeleckou formu a levou nohou prostřelil brankáře Bačkovského – 1:0!

Po půlhodině si první šanci vytvořili i hosté. Bylo to ze standardní situace po faulu Vacka, když si balón postavil Ľubomír Tupta. Jeho tvrdá střela mířila přesně k tyči, gólman Antonín Kinský se ale natáhl a byl u tyče své svatyně včas, čímž zabránil vyrovnání skóre.

Deset minut po přestávce se hráči Liberce radovali z vyrovnávacího gólu, ovšem zbytečně. Zásahu Kulenoviče totiž předcházel ofsajd. O deset minut později už se skóre měnilo podruhé, ale na druhé straně! Rychlý protiútok zakončil Michal Hlavatý přihrávkou na Kryštofa Daňka, který udělal kličku brankáři a trefil se do odkryté brány!

Hosté měli v závěru více ze hry, žádnou vyloženou příležitost už si ale nevytvořili. Pardubáci tak zakončili rok 2023 výhrou za tři body, když Liberec porazili 2:0!

16.12.2023, 15:00 / 19. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 12. Zlatohlávek (Patrák), 67. Daněk (Hlavatý). ŽK: 2:4 (Patrák, Daněk – Žambůrek, Červ, Mikula, Rabušic. ČK: 90. Mukwelle. Rozhodčí: Radina – Šimáček, Černoevič. Držení míče: 46 % : 54 %. Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 3:5. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 14:15.