SLO Team logo
1 2
(0:1)

Vezeme tři body ze Slovácka!

Pardubický tým zahájil jarní část ligové sezóny vítězstvím na Slovácku. V divokém závěru, který červenobílí dohrávali v deseti, nejdříve soupeř vyrovnal na 1:1, následně však východočeši vrátili vedení na svoji stranu a vybojovali velice důležité tři body. O branky Pardubic se postarali: Zlatohlávek a Hlavatý.

První výraznou šanci utkání si vytvořil v 10. minutě domácí Kalabiška, jehož hlavička ale mezi tři tyče nemířila. Ve 14. minutě utkání se prosadili pardubičtí. V prvním ligovém duelu po svém návratu do červenobílého dresu přesně odcentroval z levé strany Chlumecký. Na jeho centr si naběhl Tomáš Zlatohlávek, který v běhu nasměroval míč do sítě - 0:1.

O tři minuty později mohli fotbalisté 1. FC Slovácko vyrovnat. Trávníkova střela po rohu ale našla pouze připraveného Kinského. Ve 32. minutě zápasu mohl skórovat Kalabiška. Jeho pokus vytáhl skvěle brankář Pardubic na břevno.

Po deseti minutách druhého poločasu už to vypadalo, že budou Pardubáci zahrávat pokutový kop. Sudí Volek však po konzultaci s videorozhodčím penaltu odvolal. V 67. minutě viděl druhou žlutou kartu v utkání hostující Dominik Mareš, pro kterého tak souboj skončil dřív, než by si Pardubice přály.

Samotný závěr nabídl skoro až neuvěřitelný fotbal. V 79. minutě hry to už vypadalo, že Vecheta srovná stav utkání. Na brankové čáře ale byl proti Ortiz. Slovácko se dočkalo v 89. minutě. Po centru Kadlece z levé strany hřiště se k balónu dostal Rigina Ciciliu, který střelou pod břevno nedal gólmanovi FK Pardubice šanci - 1:1.

Už už to vypadalo, že svěřenci trenéra Kováče budou rádi, když v Uherském Hradišti vybojují bod. Proti bylo ale trio Krobot - Patrák - Hlavatý, které využilo přečíslení a posledně jmenovaný hráč rozvlnil síť za brankářem Hečou - 1:2. Následně mohli domácí znovu srovnat. Vechetova rána ale skončila pouze na tyči.

Hráči pod vedením trenéra Radoslava Kováče tak vezou z trávníku Slovácka všechny tři body za výhru 2:1.

10.02.2024, 15:00 / 20. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 89. Cicilia (Mi. Kadlec) – 14. Zlatohlávek (Chlumecký), 90+1. Hlavatý (Patrák). Žluté karty: 29. Daníček (SLO) – 19. Mareš (PCE), 23. Daněk (PCE), 39. Brdička (PCE), 45+1. Chlumecký (PCE). Červené karty: 67. Mareš (PCE) Rozhodčí: S. Volek – K. Hájek, D. Žurovec | VAR: M. Zelinka | AVAR: J. Hurych.