OLO Team logo
0 2
(0:1)

Cenná výhra! Z Olomouce vezeme tříbodový zisk!

Po třech prohrách v řadě se pardubický tým dočkal! Výhrou 2:0 na olomouckém trávníku si zajistil tříbodový zisk, který je zároveň nejlepší pozvánkou na další utkání, které Pardubáci sehrají za týden v domácím prostředí proti Českým Budějovicím.

Pardubice postrádaly disciplinárně potrestaného trenéra Radoslava Kováče, kterého zastoupil asistent David Mikula a absentovalo několik hráčů ať už pro tresty, nebo zdravotní problémy. Úvodní minuty přinesly náznaky šancí, kterých měli aktivnější hosté. Nejdříve se míč dostal po rohovém kopu k Marešovi, který z otočky přestřelil. Poté přízemní střelu Hlavatého zpoza vápna vyrazil Macík na roh.

Pardubice se však dostaly do vedení ve 32. minutě díky kuriózní vlastní brance Olomouce. Beneš přihrál od postranní čáry zpět na brankáře Macíka, kterému však míč projel pod nohou až za brankovou čáru. Olomouc mohla brzy srovnat, jenže Breite ve dvou šancích vždy zamířil jen do středu branky a náruče připraveného gólmana Kinského.

Po změně stran mohly jít Pardubice dvakrát do dvoubrankového vedení. Nejdříve ale tvrdou střelu Ichy ze strany vyrazil Macík mimo tři tyče a poté po Benešově chybě v rozehrávce slovenský brankář vychytal v samostatném úniku také střílejícího Patráka. Vzápětí se ke střele z dobré pozice dostal olomoucký Chvátal, jenže jeho střelu reflexivně vykopl Kinský. Gólman Pardubic si poté našel také střelu Fortelného po rohovém kopu.

Dobrým zákrokem se prezentoval rovněž Macík proti povedené střele Solila z voleje k levé tyči. Pět minut před koncem zápasu se k hlavičce dostal nejlepší olomoucký střelec v sezoně Juliš, jenže v těžké pozici jen přestřelil. Závěrečnou tečku za vítězstvím Pardubic pak udělal v nastaveném čase Zlatohlávek, který po jednom z brejků prostřelil Macíka po přihrávce Hlavatého. Pardubáci si tak odvezli cenné tři body.
David Mikula, trenér FK Pardubice: „I přesto, že jsme se nedostali do žádné vážnější šance, tak nám vyšel vstup do utkání. Plnili jsme pokyny do defenzivy, rozehrávky, ofenzivy i presinku. Nutili jsme Macíka k dlouhým míčům, většinu jsme jich posbírali a pak nám pomohlo, že padl pro nás šťastný gól. Byli jsme odměněni za naši práci a hodně nám to směrem ke zbytku zápasu pomohlo. Druhý poločas byl podobný, ale začal nám trochu dělat problémy Singhateh, který je rychlostním typem hráče a snažil se chodit jeden na jednoho. Ale byli jsme ve vedení a potřebovali jsme po čtyřech porážkách vyhrát, v této fázi utkání se to hráčům dostalo do hlavy. Bylo důležité, že jsme zůstali pořád nebezpeční. Druhý gól pak přišel až v nadstavení. Hráči zaslouží pochvalu, je to pro nás velmi cenné vítězství.“

30.03.2024, 15:00 / 26. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 32. Macík (vla.), 90+1. Zlatohlávek (Hlavatý). ŽK: 1:2 (Singhateh – Patrák, Tischler). Rozhodčí: Berka – Ratajová, Kotík. Držení míče: 51 % : 49 %. Střely mimo: 7:7. Rohy: 9:8. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 6:21.