(1:0)
Team logo CEB
Muži A

Gólem v závěru jsme přišli o domácí výhru

Byl to zápas, ve kterém se schylovalo k pardubické výhře, ale koncovka utkání nás o tříbodový zisk připravila. S Dynamem České Budějovice jsme se rozešli smírně 1:1.

Pardubáci, znovu s trenérem Kováčem jen na tribuně, začali zápas velmi aktivně a také šli velmi rychle do vedení. Hlavatý našel ve vápně skvělou přihrávkou Surzyna a ten v plném běhu propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:0. A nemusel to být vše, protože domácí byli jednoznačně lepším týmem a ve 12. minutě vystavěli nebezpečný útok, hostující tým ale několika obrannými zákroky situaci zvládl.

Jednou z mála nebezpečných situací byl trestný kop Suchana, se kterým si věděl pozorný Kinský rady. Chvíli poté pronikal do vápna Patrák, obránci ho zastavili, a tentýž hráč se jim mohl pomstít. Jeho střela ve 32. minutě se však vytočila mimo tyče.

Pár minut po zahájení druhého poločasu Králík sestřelil ve vápně Patráka, což k údivu všech nenasměrovalo rozhodčího Radinu ani k obrazovce VARu… I tak byli domácí týmem, který vévodil utkání, jenže druhý gól nepřicházel. Dobře střílel Hlavatý, a největší šanci měl v 71. minutě Daněk po přihrávce Sychry – jenže gól nedal.

A tak přišel trest. V 80. minutě si po rohu vyskočil na míč Ondrášek a srovnal na 1:1. Pardubáci měli v závěru velký tlak, snažili se i v nastaveném čase strhnout výhru na svou stranu, ale ani s pomocí několika rohových kopů se jim to nevydařilo. Souboj před solidní návštěvou v krásném slunném prostředí skončil nerozhodně.

David Mikula, trenér FK Pardubice: "Zápas se mi těžko hodnotí, z jarních domácích byl určitě nejlepší. Brzy jsme se ujali vedení, přesně jak jsme si představovali. Pak jsme měli spoustu šancí, z nichž jsme měli přidat druhý gól. Pořád se s tím trápíme. Nakonec si zase necháme dát gól ze standardky, v obranných i útočných nám chybí potřebný důraz. Ze hry moc gólů nedostáváme. Bolí to, je jen naše chyba, že jsme utkání nedovedli do vítězného konce. K některým věcem se nebudu vůbec vyjadřovat. Herně se mužstvu nedá moc vytknout, bohužel jsme doma nedokázali potvrdit poslední výhru z Olomouce."

07.04.2024, 15:00 / 27. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 5. Surzyn (Hlavatý) – 80. Ondrášek (Suchan). ŽK: 4:4 (Krobot, Surzyn, Solil, Černý – Králik, Lazič, Tranziska, Ali). Držení míče: 58 % : 42 %. Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 7:0. Rohy: 8:6. Rozhodčí: Radina – Hurych, Dohnálek.