(2:3)
Team logo KRD
Muži B

První porážka rezervy v přípravě

V sobotním dopoledni se Pod Vinicí v rámci letní přípravy utkaly dva týmy hrající Českou fotbalovou ligu, ale každý jinou skupinu. A byl to právě účastník skupiny A Cábelíci z Králova Dvora, kteří pardubické juniorce uštědřili první letní prohru. O výsledku zápasu se rozhodlo v závěru první půle, kdy hosté využili hrubých chyb v domácí obraně. Ti sice dvakrát stihli korigovat, ale na víc už to nestačilo.

Zápas mě od začátku velmi slušné tempo a hosté si vytvořili územní převahu. Tu dlouho nedokázali proměnit v branky, až jim k tomu pomohly chyby domácí obrany. Dva rychlé góly padly v rozmezí 35. až 37. minutě. Ve 40. minutě po centru z levé strany na dvakrát dokázal dostat míč do branky Brychnáč - 1:2. Hned za další dvě minuty Hanč odvrátil míč hlavou jen na hranici velkého vápna přímo k hráči soupeře, který upravil na 1:3. Za další dvě minuty se však podařilo snížit Pandulovi, který prostřelil vše co mu stálo v cestě a upravil na poločasových 2:3. Do druhé půle domácí zlepšili obrannou hru a žádnou branku již neinkasovali, bohužel se jim však ani nepodařilo vyrovnat a tak si připsali první prohru v letní přípravě.

V dalším utkání ve středu Pod Vinicí od 17 hodin přivítají soupeře z Polska a to rezervu Zaglebie Sosnowiec.
Pavel Němeček, trenér FK Pardubice B: "Utkání nám ukázalo, na čem je potřeba ještě pracovat, abychom v sezóně byli konkurenceschopní. Dnes nám chyběla přesnost v rozehrávce a hodně jsme kazili. Soupeř pracoval organizovaně a v přechodové fázi nás trápil. Mrzí mě, že jsme dostali první dvě branky v krátkém sledu. Těžko se následně otáčí výsledek zápasu. Na druhou stranu jsem rád, že jsme vstřelili dvě branky. "

22.07.2023, 10:00 / 0. kolo, Přátelská utkání

Branky: 40. Brychnáč, 44. Pandula - 35. Kabele, 37. Babescho, 42. Kraus.

Rozhodčí: Hořínek z Hradce nad Svitavou (Vykopal, Frank).