(3:0)
Team logo ZSB
Muži B

Pardubická rezerva zvládla přípravné utkání proti polskému Zaglebie Sosnowiec

Svěřenci trenéra Pavla Němečka zvítězili ve středečním přátelském utkání proti polskému soupeři Zaglebie Sosnowiec B poměrem 4:0. Prosadili se Brdička, Jarkovský, Svoboda a Svatoš.

Rezerva Pardubic vstoupila do utkání velice dobře a soupeře přehrávala. Ve 12. minutě utkání se po skvělé individuální akci a ještě lepší střelou zpoza vápna prosadil Filip BRDIČKA, který nedal brankáři hostí ránou na zadní tyč šanci – 1:0. O deset minut později se červenobílí radovali podruhé. Totožnou akci dotáhl do konce Max JARKOVSKÝ. Ten ale střílel z pravé strany a trefil levou šibenici – 2:0.

Ve 28. minutě se prosadil Michal SVOBODA po rohovém kopu – 3:0. Ve 33. minutě hry mohlo být na Vinici ještě veseleji, když po rohu pálil Vencl. Jeho tvrdá rána ale skončila jen na břevně. Na konci poločasu měli hráči Zaglebie Sosnowiec první dvě vážnější příležitosti. Nejdříve v 39. minutě, kdy polský útočník mířil nad bránu Šmída. O 5 minut později se polský forvard dostal do ještě slibnější pozice. Pardubický gólman ale skvělým zákrokem držel nulu na světelné tabuli domácích.

Druhý poločas nemohl pro Pardubáky začít lépe. Už ve 47. minutě zápasu skóroval Jakub SVATOŠ – 4:0.

Následně se hra přelévala z jedné strany na druhou. Oba brankáři měli co dělat, ale gól diváci neviděli. V 83. minutě utkání pálil na hranici šestnáctky velmi tvrdě Pandula. Jeho dělovka ale skončila nad brankou hostí. Ve stejné minutě vychytal na druhé straně velkou šanci Šmíd, a pardubické „béčko“ tak mohlo slavit zasloužené vítězství 4:0.

Pavel Němeček, trenér FK Pardubice B: " První poločas byl z naší strany velmi dobrý. Byli jsme kvalitní na míči, drželi jsme postovou disciplínu a vstřelili jsme krásné branky. Druhý poločas byl místy neurovnaný, ale i tak jsme měli hodně šancí. Bylo to utkání, které jsme měli pod kontrolou a to je v zápasech velmi důležité. "

26.07.2023, 17:00 / 0. kolo, Přátelská utkání

Branky: 12. Brdička, 22. Jarkovský, 28. Svoboda, 47. Svatoš. Žluté karty: Miláček, Tecl. Rozhodčí: Nenadál - Klír, Štancel.