(0:1)
Team logo PCB
Muži B

Remíza rezervy v Ústí nad Labem

V rámci 13. kola ČFL sk. B zajížděla pardubická rezerva na Městský stadion do Ústí nad Labem. Pardubičtí šli do vedení po dvaceti minutách, když otevřel skóre Petr Kurka. Ve druhé půli bohužel hosté nevyužili šance na zvýšení skóre a domácí v závěru vyrovnali.

První branku vstřelil Petr Kurka, který ještě na jaře hostoval právě v Ústí. Ve 20. minutě mu ideálně před branku nahrál Červenka a Kurka prostřelil gólmana Plachého - 0:1. Ve 40. minutě se ke střele z dobré pozice dostal Štichauer, ale gólman jeho střelu vyrazil. Ve druhé půli měl v 61. minutě na noze zvýšení Štichauer, ale sám před gólmanem zakončil slabě do něj. V 81. minutě po rohu mířil z dobré pozice hlavou vedle Nana. V 85. minutě pak sudí posoudil srážku Sedláčka s Benedou ve vápně jako nedovolený a bez váhání nařídil penaltu. K té se postavil David Černý, ale přestřelil! Jenže hned z následné špatné rozehrávky se k míči dostal Benda přeci jen domácí srovnali na 1:1.

Pavel Němeček, trenér Pardubic B: „Z Ústí nad Labem jsme si určitě zasloužili přivézt více než jeden bod. Hrálo se na velmi měkkém terénu a musím uznat, že naši hráči se s tím prali statečně. Průběh prvního poločasu byl vyrovnaný a my jsme po hezké křídelní akci šli do vedení. Soupeř pak ke konci prvního poločasu převzal aktivitu a těsně před koncem měl velkou šanci na vyrovnání, ale trefil dobře postaveného brankáře. Ve druhém poločase jsme byli herně lepší a vytvořili si tři tutové šance, které bohužel brankou neskončily. V závěru pak soupeř ještě neproměnil penaltu, ale z následného nepovedeného kopu od branky skóroval a vyrovnal.“

29.10.2022, 14:30 / 13. kolo, ČFL - skupina B

Branky: 87. Benda - 20. Kurka. ŽK: 2:3. Rozhodčí: Duda ze Železné Rudy (Mudra, Kříž). Delegát: Bohuněk z Prahy.